Rzęsy magnetyczne: czy warto je kupić?

Antoni Kwapisz
10.02.2020

Większość kobiet stara się dbać o swój wygląd, codziennie poświęcając dużo czasu chociażby na zrobienie makijażu. Nie zawsze jednak da się „podkręcić” naturalne cechy urody. Dobrym przykładem będą tutaj rzadkie i krótkie rzęsy. Panie, które mają z ich powodu kompleksy, mogą zdecydować się chociażby na zabieg zagęszczania rzęs. Hitem na polskim rynku od pewnego czasu są także rzęsy magnetyczne. Na czym to właściwie polega? Czy warto w nie zainwestować?

Czym są rzęsy magnetyczne?

Rzęsy magnetyczne wyglądem do złudzenia przypominają dobrze znane rzęsy na paskach, które po prostu się przykleja. Tutaj jednak producenci zastosowali niewielkie magnesy, umieszczone zarówno na paskach przyczepianych do własnych powiek, jak również na rzęsach sztucznych. W sumie w komplecie otrzymujemy cztery paski dla ustabilizowania „konstrukcji”.

Takie rzęsy zakłada się przy pomocy dołączonej do zestawu specjalnej pęsety. Nie jest to trudne, choć na początku trzeba nabrać wprawy lub poprosić drugą osobę o pomoc. Magnesy gwarantują, że rzęsy się nie zsuną, ale dużo tutaj zależy od jakości produktu oraz od tego, jak starannie przyczepimy paski.

Czy warto?

Rzęsy magnetyczne dają praktycznie taki sam efekt, jak rzęsy na klasycznych paskach, przy czym są nieco łatwiejsze w zakładaniu i pozwalają delikatnie modyfikować ich położenie, jeśli nie jesteśmy do końca zadowolone z pierwszej próby. Niewątpliwie dużą zaletą takich rzęs jest to, że natychmiast poprawiają wygląd oczu i całej twarzy. To świetnie rozwiązanie dla pań, które mają bardzo rzadkie rzęsy naturalne i nie są w stanie nic z tym zrobić przy użyciu zwykłego tuszu, a z różnych powodów nie chcą też poddać się zabiegowi zagęszczania.

Rzęsy magnetyczne można też polecić paniom, które nie mogą stosować rzęs na pasku z uwagi na uczulenie na klej. Trzeba przy tym pamiętać, że po założeniu rzęs nie powinno się ich już dotykać do końca dnia, bo nawet drobna zmiana położenia może spowodować groteskowy efekt i „zdradzić” posiadaczkę sztucznych włosków.

Ile to kosztuje?

Rzęsy magnetyczne nie są drogie, bo podstawowe, najtańsze zestawy można kupić już za kilkanaście złotych. Zestawy składające się z 4-5 kompletów rzęs kosztują od około 100 złotych i często zawierają również eyeliner.

 

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.