Rower trekkingowy – jakie są jego zalety?

Maciej Piwowski
28.07.2021

Przymierzając się do zakupu nowego roweru musisz wziąć pod uwagę kilka zasadniczych kwestii. Po pierwsze: gdzie zamierzasz się nim poruszać. Po drugie: ile pieniędzy masz do wydania? Po trzecie: jak często zamierzasz korzystać z roweru? Jeśli nie masz sprecyzowanych oczekiwań, to być może dobrym wyborem będzie rower trekkingowy. Dlaczego? Poznaj jego najważniejsze zalety.

Uniwersalność

Rower trekkingowy jest bardzo dobrym wyborem dla osób, które nie wiedzą dokładnie, czy chcą jeździć głównie po asfalcie, nierównych ścieżkach rowerowych czy może leśnych duktach. Uniwersalność tego roweru jest jego największą zaletą. Świetnie poradzi sobie w każdych warunkach, ponieważ posiada opony przystosowane do wszystkich popularnych podłoży.

Wygodny podczas jazdy po różnych nawierzchniach

Rowerem trekkingowym bardzo dobrze podróżuje się w warunkach miejskich. Jest o wiele stabilniejszy na nierównych chodnikach, nie ma problemu z wjechaniem nim w głęboką dziurę czy pod wysoki krawężnik. W takich rowerach producenci często stosują dodatkowe amortyzatory. Pozycja jest raczej wysoka, choć nie tak wyprostowana, jak ma to miejsce w przypadku rowerów typowo miejskich.

Bogate wyposażenie

Specyfiką rowerów trekkingowych jest to, że producenci wyposażają je w różnego rodzaju przydatne akcesoria. Standardem są błotniki (świetne na niepogodę), można również liczyć na bagażnik, pełne oświetlenie oraz uchwyt na bidon. Takie rowery idealnie nadają się na długie wyprawy, ponieważ bez trudu doposażymy je o pojemne sakwy.

Niezła cena

Rowery trekkingowe szczyt popularności mają już za sobą. Dziś nie budzą tak dużego zainteresowania, jak jeszcze kilka lat temu, ustępując na tym polu rowerom miejskim oraz bardzo modnym gravelom. Dzięki temu ich ceny wyraźnie spadły. Porządny, dobrze wyposażony rower trekkingowy można dziś kupić za około 1800 złotych, co biorąc pod uwagę szaleństwo na rynku jest całkiem przyzwoitą ceną.

Bezpieczeństwo

Jazda na rowerze trekkingowym bez wątpienia daje poczucie bezpieczeństwa, co jest zasługą zarówno dość szerokich opon z grubym bieżnikiem, jak i ogólnej solidności całej konstrukcji. Nie ma problemu, aby intensywnie eksploatować taki rower w nawet dość trudnych warunkach, również zimą, co ma znaczenie dla osób użytkujących jednoślad przez cały rok.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.