Rękawica do demakijażu – poznaj jej najważniejsze zalety

Marek Szydełko
25.07.2022

Jeśli nadal pozbywasz się resztek makijażu przy pomocy klasycznych wacików, to czas najwyższy, abyś wypróbowała rękawicę. Mogłaś się na nią natknąć na blogach poświęconych urodzie czy w wideorecenzjach na YouTube. Rękawica do demakijażu świetnie sprawdza się na co dzień i gdy tylko ją przetestujesz, to na pewno nie wrócisz już do wacików. Dlaczego? Poznaj najważniejsze zalety takiej rękawicy.

Jest bardzo skuteczna

Rękawica do demakijażu skutecznie usuwa resztki kosmetyków z cery, nawet jeśli nasączysz ją samą wodą. To zasługa dużej powierzchni materiału. Korzystanie z rękawicy jest przy tym bardzo łatwe – wystarczy założyć ją na dłoń i delikatnie przecierać twarz. Taka rękawica sprawdzi się do usuwania każdego rodzaju makijażu, także codziennego, wieczorowego, a nawet wodoodpornego.

Jej zakup się opłaca

Jedna rękawica do demakijażu zastąpi Ci wiele opakowań wacików kosmetycznych, co już samo w sobie przekłada się na spore oszczędności. Wystarczy ją tylko przepłukać pod bieżącą wodą, a raz na jakiś czas wrzucić do pralki i wyprać w niskiej temperaturze.

Ważne jest również to, że rękawica usuwa kosmetyki z twarzy bez konieczności stosowania mleczka do demakijażu czy płynu micelarnego, dzięki czemu także sporo zaoszczędzisz. Nie ma również potrzeby stosowania toniku w celu podwyższenia pH cery, ponieważ rękawica nasączona wodą nie ma żadnego wpływu na zmianę kwasowości skóry.

Ekologia

Dla wielu z nas ten argument także będzie bardzo istotny. Dzięki stosowaniu rękawicy do demakijażu przestaniesz produkować śmieci, na czele z zużytymi wacikami. Zrezygnujesz z kupowania kosmetyków do zmywania makijażu, co także będzie mieć pozytywny wpływ na stan naszej planety. Dbanie o środowisko zaczyna się od drobnych gestów – gdybyśmy wszyscy wprowadzili takie zmiany w swoim życiu, to na pewno udałoby się znacząco zniwelować problem masowej produkcji odpadów.

Sprawdza się do każdego typu skóry

Jeśli obawiasz się, że rękawica do demakijażu może nie być odpowiednia dla Ciebie, ponieważ masz wrażliwą cerę, to nie musisz się martwić. Takie rękawice są wykonane z bardzo delikatnego, przyjemnego w dotyku materiału, dlatego można ich używać do zmywania makijażu z cery wrażliwej, normalnej, naczynkowej czy nawet trądzikowej.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie