Recenzja soli tabletkowanej Aqua Filter 20 kg

Mateusz Nowak
23.05.2018

Produkt: sól tabletkowana Aqua Filter (USTM) w opakowaniu 20 kg

Dostawca: market Obi

Recenzja produktu:

Od 2015 roku posiadamy w domu centralny zmiękczacz wody wodociągowej. To była bardzo dobra decyzja, co widać po stanie urządzeń (kotła, zmywarki, armatury). Znacznie zmniejszyło się też zużycie detergentów. Użytkowanie zmiękczacza nie jest w ogóle absorbujące i ogranicza się tylko do okresowego dosypywania soli tabletkowanej.

No właśnie. Sól trzeba kupować, a ponieważ jej cena nie jest szczególnie niska, postanowiliśmy na tym nieco zaoszczędzić. W produkt zaopatrywaliśmy się w markecie Obi. Nie dość, że cena recenzowanej soli tabletkowanej Aqua Filter jest przystępna, to jeszcze mamy ją na miejscu.

Jest tylko mały problem. Jakość tej soli pozostawia wiele do życzenia. W praktyce produkt nie spełnia jakichkolwiek norm. Dlaczego? Ponieważ płacimy za coś, czego nie potrzebujemy. Sprawdziliśmy to pięciokrotnie i za każdym razem w worku znajdowało się około 10% mocno rozdrobnionej soli, która nie nadaje się do stosowania w centralnym zmiękczaczu wody.

Prawdopodobnie jest to po części wina nieprawidłowego składowania i transportu. Worki są rzucane byle jak i przygniatane innymi produktami. Jako konsumentów mało nas to jednak obchodzi. Otrzymujemy sól niepełnowartościową, wcale nie za jakąś niesamowicie atrakcyjną cenę.

Gdy sytuacja znów się powtórzyła, postanowiliśmy ostatecznie zrezygnować z zakupu soli tabletkowanej w Obi. Zamówiliśmy sól przez Internet (produkcji Ciech-u), której jakość jest o niebo lepsza. Tabletki są bardziej „zbite” i twardsze, dzięki czemu się nie kruszą. Ich zużycie przez zmiękczacz także jest nieco niższe. Cena, nawet po doliczeniu kosztów przesyłki, jest praktycznie taka sama. Wniosek? Do soli z Obi na pewno już nie wrócimy.

Reklamacja:

Sól tabletkowana Aqua Filter nie była reklamowana. Po prostu zrezygnowaliśmy z jej dalszego kupowania i wiemy, że znajoma rodzina zrobiła to samo. Obi w końcu samo się zorientuje, że coś tu nie gra i być może zaoferuje produkt wyższej jakości. Oby tak było.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie