Recenzja siewnika pchanego z marketu Obi

Mariusz Siwko
12.04.2018

Produkt: siewnik pchany o pojemności 12 l

Dostawca: market Obi

Recenzja produktu:

Wiosną 2017 roku wybraliśmy się do marketu Obi, aby kupić siewnik pchany. Był nam potrzebny do precyzyjnego wysiewu trawy (zakładaliśmy nowy trawnik przy domu) oraz późniejszego nawożenia murawy. Nie ukrywamy, mieliśmy bardzo ograniczony budżet i nie chcieliśmy wydać więcej niż 100 złotych. Z tego powodu musieliśmy odrzucić chociażby produkt marki Gardena, który sprawiał bardzo dobre wrażenie, ale znacznie przekraczał nasze możliwości finansowe.

Wybór był bardzo ograniczony, dlatego ostatecznie zdecydowaliśmy się na produkt „no name” w cenie około 69 złotych. Siewnik jak siewnik – taka była pierwsza myśl. Wyglądał porządnie, miał podstawowy zakres regulacji i to miało nam wystarczyć.

Kilka informacji na temat samego siewnika (zaczerpniętych ze strony internetowej Obi):

  • Pojemność 12 litrów
  • Kółka plastikowe
  • Regulacja dozowania
  • „Najlepsze materiały zapewniające długą i trwałą eksploatację”

Tej ostatniej obietnicy jeszcze nie sprawdziliśmy, bo minęło zbyt mało czasu. Pewnie nigdy tego nie zweryfikujemy, bo siewnik i tak wylądował w szopce bez zamiaru jego ponownego użycia. Dlaczego? Ponieważ kompletnie nie sprawdza się do wysiewania czegokolwiek.

System dozowania jest strasznie irytujący. Na najmniejszych ustawieniach praktycznie nic się z siewnika nie wysypuje, a na nieco większych następuje wręcz rozrzut. W ten sposób „załatwiliśmy” swój młody trawnik, ponieważ w kilku miejscach dozowanie nawozu wyniosło aż 4 kg na m2 (choć ustawienie wskazywało na 0,5 kg)! Murawa oczywiście się spaliła (nie wpadliśmy na to, by użyć odkurzacza).

Podsumowując: siewnik jest bardzo nieprecyzyjny, a to dyskwalifikuje go z jakiegokolwiek użycia.

Reklamacja:

W Obi zaproponowano nam tylko wymianę na nowy, ale taki sam. Darowaliśmy sobie. Trzeba będzie zainwestować w coś porządniejszego. Jak zwykle – chytry dwa razy traci.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie