Recenzja – nie polecamy, linie lotnicze Lion Air

Remigisz Szulc
09.02.2018

Dostawca: Lion Air – indonezyjskie linie lotnicze.

Zakup biletów lotniczych na trasie Dżakarta – Denpasar – Dżakarta.

Nasza opinia:

W sierpniu 2016 roku odbyliśmy podróż życia do Indonezji. Wyprawę zorganizowaliśmy na własną rękę, korzystając z lokalnych środków transportu, samodzielnie rezerwując miejsca w hotelach i guesthousach, a także bilety lotnicze. Jednym z przewoźników, z którego usług skorzystaliśmy, była indonezyjska linia lotnicza Lion Air.

Lion Air kusi bardzo atrakcyjnymi cenami, ale przede wszystkim niezwykle rozbudowaną siatką połączeń. Wybraliśmy tego przewoźnika na trasie z Dżakarty do Denpasar (wyspa Bali) oraz z powrotem. Problemy były już na pierwszym odcinku, ponieważ samolot miał około godzinne opóźnienie. Mała katastrofa miała jednak dopiero nadejść…

Ostatniego dnia pobytu czekał nas lot z Denpasar do Dżakarty. Celowo zarezerwowaliśmy wylot o godzinie 14, aby w stolicy Indonezji zameldować się około 15.30. Lot do Stambułu (Turkish Airlines) mieliśmy zaplanowany o godzinie 20.30. Wydawało się, że to wystarczająco dużo czasu.

Pomni doświadczeń z pierwszego lotu Lion Air zjawiliśmy się na lotnisku w Denpasar z dużym wyprzedzeniem. To nas uratowało. Okazało się, że lot o 14 został odwołany (z niewiadomych przyczyn). Czekało nas nerwowe przebukowanie biletów na kolejny lot o 15. Udało się to załatwić, ale tylko przy pomocy lotniskowego pośrednika, co kosztowało sporo pieniędzy.

Oczywiście samolot o 15 znów był opóźniony. Summa summarum wylądowaliśmy w Dżakarcie po 17. Musieliśmy jeszcze zmienić terminal, co zajęło kolejne 30 minut. Zdążyliśmy na lot do Stambułu, jednak nerwy, które straciliśmy, nie były warte „okazji”, jaką miało być skorzystanie z usług Lion Air.

Reklamacja:

W Indonezji to fikcja. Po fakcie dowiedzieliśmy się, że Lion Air notorycznie się spóźnia, a stan samolotów tego przewoźnika pozostawia wiele do życzenia. Cieszymy się, że wróciliśmy do domu w jednym kawałku.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.