Przygotowujemy koła do sezonu letniego. Co kupić?

Maciej Piwowski
18.04.2023

Wiosna za pasem, a Ty nie możesz się już doczekać, aż zmienisz koła na letnie? Jeśli są to efektowne alufelgi w dużym rozmiarze, to wcale się temu nie dziwimy – auto od razu będzie się prezentować lepiej. Pamiętaj natomiast, aby właśnie teraz odpowiednio przygotować koła do sezonu letniego, korzystając z tego, że nie są jeszcze założone na samochodzie. Na dobry początek zaopatrz się w potrzebne rzeczy, których listę znajdziesz w naszym artykule.

Środek do mycia felg aluminiowych

To podstawowy element wyposażenia domowego detailera. Warto zainwestować w porządny środek, który rzeczywiście poradzi sobie z usunięciem nie tylko pyłu z klocków hamulcowych, ale też resztek gumy czy asfaltu. Za sensowny preparat trzeba zapłacić około 15 złotych za 500 ml.

Pędzel do detailingu

Taki pędzel bardzo ułatwia usuwanie zabrudzeń z trudno dostępnych zakamarków, jak otwory na śruby montażowe czy rant na styku z oponą. Pędzel do detailingu kupisz za kilka złotych, a szybko się przekonasz, że jest niezastąpiony podczas pielęgnowania samochodu, nie tylko samych kół.

Szczotka do felg lub mała gąbka

Felgi aluminiowe można spokojnie myć szczotką, ewentualnie szorstką gąbką. Szczotka jest o tyle praktyczna, że umożliwi Ci umycie felg od wewnątrz już po założeniu ich na samochód, dlatego rekomendujemy właśnie to rozwiązanie.

Środek do mycia opon

Wielu właścicieli samochodów kompletnie ignoruje kwestię mycia samych opon. Tymczasem zadbana guma wolniej się starzeje i ma wpływ na wygląd całego koła. Środek do mycia opon nie jest drogi, a umożliwi Ci usunięcie zabrudzeń np. z napisów.

Czernidło lub dressing do opon

Na koniec sięgamy po czernidło lub dressing w formie żelu, aby nadać bokom opon połysk i pogłębić ich kolor. Dobry preparat odpycha wodę, dzięki czemu opony wolniej się brudzą, a przy tym są dodatkowo zabezpieczone przed promieniowaniem słonecznym.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie