Przybory na plastykę dla ucznia – kompletujemy potrzebny zestaw

Jerzy Biernacki
14.10.2021

Wbrew pozorom plastyka jest bardzo ważnym przedmiotem szkolnym, szczególnie w pierwszych klasach. Rozwija wyobraźnię, budzi kreatywność i umożliwia dziecku przełamywanie różnych ograniczeń manualnych. To również świetna zabawa, dlatego dzieci w większości lubią lekcje plastyki i mocno się w nie angażują. Rolą rodziców jest natomiast zapewnienie dziecku dostępu do podstawowych przyborów na plastykę. Sprawdź, jak skompletować niezbędny zestaw.

Blok rysunkowy

Bez niego ani rusz. Wbrew nazwie taki blok jest potrzebny nie tylko do nauki rysunku, ale też malowania. Najlepiej od razu zaopatrz dziecko w kilka bloków – na pewno się nie zmarnują.

Krepina

Standardowo używana do różnego rodzaju prac plastycznych, w tym wykorzystujących technikę kolażu. Krepina pozwala tworzyć przestrzenne dzieła, np. drzewa, trawę czy inne elementy składające się na dziecięcą kompozycję.

Farbki plakatowe

Niezbędne w plecaku ucznia. Farbki plakatowe występują w ogromnym wyborze kolorów, dlatego dobrze będzie od razu zainwestować w maksymalnie rozbudowany zestaw. Są dostępne zarówno w tubkach, jak i w kubełkach. Dobra informacja: bez problemu zmywają się ze skóry i ubrań.

Kredki

W przypadku ucznia zalecane jest już używanie kredek ołówkowych, a nie świecowych, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyposażyć dziecko w jedne i drugie – zwłaszcza, jeśli rysowanie jest jego ulubionym zajęciem pozaszkolnym.

Pisaki

Nie są może niezbędne, ale na pewno przydadzą się podczas tworzenia różnych plac plastycznych, chociażby do zaznaczania konturów. Warto wybrać pisaki zmazywalne, które bez problemu schodzą z mebli czy skóry.

Pędzle

Potrzebne do malowania farbkami. Kup dziecku pędzle w kilku rozmiarach, aby było mu łatwiej wykańczać szczegóły, jak i szybko zamalowywać tło obrazka.

Zestaw ołówków

Piszemy o zestawie, ponieważ fajnym rozwiązaniem będzie kupienie dziecku gotowego przybornika z ołówkami w różnych rozmiarach. Dzięki temu pociecha zawsze będzie mogła sięgnąć po ten, który najlepiej sprawdzi się przy wykonywaniu konkretnego polecenia nauczyciela.

Klej

Nasz zestaw uzupełnia klej w sztyfcie, który jest wygodniejszy niż ten w tubce. Dziecko będzie go używać m.in. do przyklejania krepiny czy wycinanych elementów z papieru.

 

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.