Przechodzisz na home office? Oto lista zakupów na dobry początek

Mateusz Nowak
08.01.2024

Home office czy praca zdalna to dziś rzadziej konieczność, a częściej wybór – zarówno pracodawców, jak i pracowników. Planując przejście na taki model wykonywania swoich obowiązków służbowych musisz wyposażyć się w kilka niezbędnych rzeczy – lub otrzymać je od pracodawcy, jeśli inicjatywa wychodzi od niego. Gotową listę podstawowych zakupów znajdziesz w naszym poradniku.

Sprzęt komputerowy

Jeśli masz już służbowego laptopa, to oczywiście możesz na nim pracować w domu. Warto natomiast porozmawiać z pracodawcą o sfinansowaniu lub partycypowaniu w kosztach zakupu także peryferii komputerowych, takich jak: monitor zewnętrzny, klawiatura, mysz ergonomiczna etc.

Biurko i krzesło

Praca w kuchni czy na sofie w salonie na dłuższą metę nie jest ani wygodna, ani zdrowa dla kręgosłupa, dlatego od razu warto pomyśleć o inwestycji we własne stanowisko biurowe. Do jego wydzielenia wystarczy biurko oraz krzesło. Jeśli budżet nie stanowi problemu, to radzimy zainwestować w biurko z regulacją wysokości, przy którym można pracować na stojąco – szybko podziękujesz nam za tę wskazówkę.

Elektronika do pracy zdalnej

Pracując na home office prawdopodobnie i tak będziesz utrzymywać stały kontakt z firmą, do czego potrzebujesz odpowiednich narzędzi. Ciągłe konsultowanie się z zespołem przez telefon byłoby uciążliwe, dlatego lepiej jest wykorzystywać narzędzie internetowe, na przykład komunikatory wideo.

Do ich obsługi potrzebujesz podstawowych akcesoriów, czyli przede wszystkim kamerki internetowej o dobrej jakości obrazu oraz słuchawek z mikrofonem, które zapewnią dobry dźwięk i niezakłóconą komunikację.

Zasilanie awaryjne

Pracując z domu trzeba się liczyć z ryzykiem występowania przerw w dostawach prądu, nawet kilkugodzinnych. Aby nie tracić całego dnia i nie musieć nadrabiać zaległości wieczorem warto zainwestować w zasilacz awaryjny typu UPS – minimum taki, który pozwoli spokojnie zapisać efekty swojej dotychczasowej pracy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie