Profesjonalne usługi myjące – co Ci będzie potrzebne do prowadzenia takiego biznesu?

Piotr Kowalczyk
08.06.2022

Jeśli szukając pomysłu na biznes odkryłeś, że w Twoim regionie jest ogromne zapotrzebowanie na profesjonalne usługi myjące, to nie pozostaje Ci nic innego, jak na nie odpowiedzieć. Rzeczywiście, mycie elewacji, dachów czy kostki brukowej może być całkiem dochodowe, a przy tym nie wymaga specjalnych kwalifikacji. Na dobry początek czeka Cię jednak trochę inwestycji. Sprawdź, co musisz kupić do takiej firmy.

Samochód dostawczy

Bez samochodu nie ma o czym mówić, ponieważ trudno byłoby sobie wyobrazić wożenie całego niezbędnego sprzętu np. na tylnej kanapie osobówki. Pamiętaj, że do świadczenia takich usług potrzebujesz bardzo wydajnej, a więc dużej myjki. Zacznij od rozejrzenia się za niedrogim dostawczakiem w dobrym stanie.

Profesjonalna myjka ciśnieniowa

To najważniejszy sprzęt, jakiego będziesz potrzebować w Twojej firmie. Nie mówimy tutaj o myjkach z marketów budowlanych, ale o urządzeniu dla profesjonalistów, które gwarantuje usuwanie nawet silnych zabrudzeń oraz przede wszystkim szybkie realizowanie zleceń. Taka myjka może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Chemia

Profesjonalna chemia myjąca niestety będzie stanowić spory koszt biznesowy. Nie da się jednak tego uniknąć – bez chemii nie będziesz w stanie zagwarantować dobrego efektu swoim klientom. Pamiętaj, że dziś oczekuje się od takich firm, że będą używać środków chemicznych przyjazny środowisku naturalnemu.

Ubranie robocze

Na pewno będziesz potrzebować ubrania, które jest odporne na działanie wody – zwykły t-shirt do niczego Ci się nie przyda, bo po kilku godzinach pracy będzie się nadawać tylko do wyrzucenia. Od razu warto też zainwestować w umieszczenie elementów identyfikacji wizualnej marki Twojej firmy na ubraniu roboczym, co będzie robić na klientach bardzo dobre wrażenie i budzić zaufanie do Twoich kompetencji.

Sprzęt alpinistyczny

Jeśli w ramach działalności zamierzasz również świadczyć usługę mycia dachów, to oczywiście niezbędny będzie porządny, atestowany sprzęt alpinistyczny, który zagwarantuje odpowiedni poziom bezpieczeństwa (Tobie oraz dobytkowi klienta).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.