Prezent na urodzinki dziecka – dlaczego warto go kupić „na spółkę” z innymi rodzicami?

Piotr Kowalczyk
05.02.2024

Twoje dziecko znów dostało zaproszenie na urodzinki, a Ty powoli masz już dość wydawania niemałych pieniędzy na prezenty? Przy najbliższej okazji spróbuj namówić innych rodziców na zakup wspólnego prezentu na spółkę. Jest to coraz częściej praktykowane rozwiązanie, które ma kilka istotnych zalet. Najważniejsze z nich omawiamy w naszym poradniku.

Podział kosztów

Zakup prezentu na spółkę jest bardziej ekonomiczny, ponieważ jeśli np. 10 osób zrzuci się po 50 zł, to da to kwotę, za którą można kupić już coś naprawdę wartościowego. Z kolei prezent za około 100 zł na pewno nie wywoła aż takiej ekscytacji u dziecka.

Rozwiązanie problemu nadmiaru zabawek

Rodzice dziecka, które zaprosiło na swoje urodzinki, na pewno będą szczęśliwi wiedząc, że goście nie przyniosą ze sobą ogromu nowych zabawek, z którymi później nie wiadomo co robić i nie za bardzo jest je gdzie trzymać.

Brak ryzyka zakupu podobnych prezentów

Zrzutka na prezent zapobiega kupowaniu podobnych lub tych samych prezentów przez różnych gości, co zawsze jest bardzo kłopotliwe, a u małego dziecka może wywołać ogromny smutek i rozczarowanie.

Większa wartość prezentu

Kupując prezent na spółkę można obdarować dziecko czymś dużo bardziej pożądanym lub potrzebnym, kupując np. piękną zabawkę, która jest poza zasięgiem finansowym rodziców jubilata.

Przedstaw te zalety innym rodzicom, a na pewno uda Ci się ich namówić do zakupu jednego prezentu, z którego obdarowane dziecko bardzo się ucieszy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie