Prezent dla dziecka, który zachowa wartość na lata (a może nawet ją zyskać)!

Piotr Kowalczyk
16.02.2022

Prezenty dla dzieci kojarzą się nam przede wszystkim z najróżniejszymi zabawkami. Coraz więcej rodziców, dziadków czy chrzestnych wychodzi jednak z założenia, że dużo lepszym podarunkiem dla pociechy może być coś, co zachowa wartość na długie lata i dziecko doceni ten prezent np. dopiero wtedy, gdy wejdzie już w dorosłość. Szukasz inspiracji? Mamy dla Ciebie listę gotowych i w praktyce najlepszych pomysłów.

Złota biżuteria

Zacznijmy od najbardziej oczywistej propozycji. Złota biżuteria to efektowny prezent o dobrym potencjalne inwestycyjnym. Złoto od lat uchodzi za bezpieczną lokatę kapitału. Biżuteria może być świetnym wyborem zarówno dla dziewczynki (np. kolczyki), jak i dla chłopca (medalik, łańcuszek, sygnet).

Złota moneta

Jeśli biżuteria odpada, to może złota moneta bulionowa? To bardzo ciekawy pomysł na prezent, a zwłaszcza dla chłopca, który ma w sobie żyłkę kolekcjonera i w dodatku interesuje się numizmatyką. Taka moneta doskonale przechowa wartość i z dużym prawdopodobieństwem za kilkanaście lat będzie znacznie droższa niż obecnie.

Portfel sprzętowy z kryptowalutami

Jeśli nie wiesz czym są kryptowaluty, to w dużym skrócie wyjaśnimy, że są to alternatywne instrumenty finansowe, które być może w przyszłości zastąpią obecny system oparty na walutach krajowych. Kryptowaluty mają olbrzymi potencjał inwestycyjny, stąd może to być ciekawy pomysł na prezent przechowujący i pomnażający wartość.

Okolicznościowy banknot

Banknoty okolicznościowe są hitem inwestycyjnym ostatnich lat, szczególnie te wydane w bardzo małym nakładzie. Można je kupić w Narodowym Banku Polskim lub na aukcjach internetowych czy w sklepach online. Rzadki i bardzo poszukiwany przez kolekcjonerów banknot w perspektywie np. 15 lat może zwielokrotnić swoją wartość.

Znaczki pocztowe

Jeśli masz pokaźną kolekcję znaczków, ale brakuje Ci już zapału i czasu by ją uzupełniać, to możesz przekazać ją właśnie dziecku. Nawet jeśli brakuje w tej kolekcji filatelistycznych białych kruków, to być może za kilka czy kilkanaście lat okaże się, że jest ona warta ładną sumkę.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.