Prefabrykowany garaż – dlaczego warto go kupić?

Mateusz Nowak
21.07.2021

Brak przydomowego garażu prędzej czy później zacznie się dawać właścicielom we znaki. Nikt przecież nie lubi porannego skrobania szyb, a trzymanie auta pod chmurką może się też skończyć poważnymi stratami – na przykład w wyniku gradobicia czy wizyty kuny. Istnieje kilka sposobów na zyskanie garażu wolnostojącego na swojej działce. Jedną z ciekawszych opcji jest zakup prefabrykowanego garażu. Jakie są jego najważniejsze zalety?

Olbrzymia wytrzymałość

Garaż prefabrykowany jest wykonany z betonu wzmacnianego zbrojeniem lub włóknem szklanym. Nie musimy chyba wyjaśniać, że taka konstrukcja nie podda się działaniu nawet ekstremalnych warunków pogodowych. Problemem nie będzie ani wichura, ani rzęsisty deszcz, ani silny mróz. Garaż prefabrykowany przetrwa lata w dobrej kondycji i będzie służyć kilku pokoleniom użytkowników.

Brak konieczności konserwowania garażu

To istotna zaleta w porównaniu z np. garażem wykonanym z drewna czy blachy. Prefabrykowany beton nie ma żadnych wymagań w zakresie konserwacji. Taki garaż można więc ustawić w docelowym miejscu, wykonać podłogę (np. z kostki brukowej) i to wszystko.  Żadnego malowania, żadnego odnawiania – można ewentualnie raz na jakiś czas umyć ściany przy użyciu myjki ciśnieniowej.

Możliwość dopasowania wyglądu garażu do elewacji domu

Oczywiście surowy garaż betonowy nie prezentuje się zbyt efektownie (chyba, że lubisz brutalizm). Nie ma natomiast żadnego problemu z tym, aby wykończyć jego ściany w taki sposób, by dopasować ich wygląd do elewacji domu. Można tutaj zastosować standardowe tynkowanie, malowanie, deskowanie etc.

Rada

Fajnym pomysłem będzie również posadzenie przy garażu roślin pnących, które w ciągu 2-3 lat całkowicie zakryją konstrukcję.

Przyjeżdża na miejsce gotowy

Garaże prefabrykowane są produkowane przez firmy, które zapewniają kompleksową usługę. Taki garaż przyjeżdża pod wskazany adres i zostaje posadowiony przez dźwig we wskazanym przez inwestora miejscu. Jedyną rzeczą, o jaką musi zadbać właściciel jest wyłożenie podłogi jakimś twardym materiałem – najczęściej robi się to z kostki brukowej lub wylewki betonowej.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.