Praktyczne gadżety, w które warto zainwestować, jeśli chcesz jeździć zimą na motocyklu

Piotr Kowalczyk
13.02.2020

W Polsce przyjęło się, że sezon motocyklowy zaczynamy w okolicach kwietnia i kończymy w październiku. Wynika to oczywiście z niesprzyjających warunków atmosferycznych, jakie panują w pozostałych miesiącach. Chodzi nie tylko o śliską nawierzchnię, ograniczoną widzialność i szybko zapadający zmrok, ale także niską temperaturę, w której trudno jest mówić o komforcie za kierownicą jednośladu. Mimo to nie brakuje motocyklistów, którzy wcale nie robią sobie sezonowej przerwy. Też tak chcesz? W takim razie zacznij od zainwestowania w te bardzo praktyczne gadżety.

Ogrzewanie manetek

Wiadomo, że podczas jazdy motocyklem zimą najszybciej marzną dłonie. Tymczasem muszą być one w pełni sprawne, aby motocyklista mógł kontrolować maszynę i w porę zareagować na niespodziewane wydarzenia na drodze. W tym celu stworzono specjalne, ogrzewane nakładki na manetki. Jak to działa? Bardzo prosto. Nakłada się je na oryginalne manetki motocykla oraz podłącza do instalacji elektrycznej. Dzięki temu manetki są przez cały czas przyjemnie ciepłe, a to znacząco podnosi komfort motocyklisty.

Porządna, ocieplana kurtka

Podstawa w sezonie zimowym. Co prawda tzw. „stara gwardia” pozostaje wierna metodzie polegającej na upychaniu pod kurtką gazet, ale my tego rozwiązania nie polecamy. Znacznie wygodniej i na dłuższą metę efektywniej będzie zainwestować w ocieplaną kurtkę motocyklową, która świetnie chroni przed wiatrem i zapewnia dużo wyższy komfort termiczny.

Bielizna termoaktywna

Dobra bielizna termoaktywna to duży atut z punktu widzenia motocyklisty podróżującego na jednośladzie w sezonie zimowym. Przede wszystkim jest ona bardzo wygodna, nie krępuje ruchów i pozwala zrezygnować z grubych warstw ubrań. Ponadto znakomicie odprowadza wilgoć, dzięki czemu motocyklista się nie zapaca. Komplet markowej bielizny termoaktywnej można kupić chociażby w sklepie narciarskim – koszt to od około 100 złotych (koszulka i kalesony).

Pas nerkowy

Jeżdżąc zimą na motocyklu można bardzo łatwo nabawić się przeziębienia nerek, co nie jest nieprzyjemne i zmusi Cię do kilkudniowego odpoczynku w domu. Specjalny pas nerkowy znacząco minimalizuje ryzyko takich sytuacji.

Kominiarka i komin

To najbardziej oczywiste elementy wyposażenia motocyklisty w sezonie zimowym. Radzimy, abyś zainwestował w porządną kominiarkę, która nie będzie przesadnie gruba, za to świetnie zabezpieczy twarz przed zimnym wiatrem, skutecznie odprowadzając przy tym wilgoć. Komin natomiast jest znacznie wygodniejszy i praktyczniejszy niż zwykły szalik.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.