Pożyczki online na topie

Mariusz Siwko
28.08.2019

Postęp technologiczny nie pozostał bez wpływu na branżę finansową. Doskonale widać to na przykładzie firm pożyczkowych. Szybkie pożyczki online są coraz popularniejsze, a pożyczkodawcy nieustannie pracują nad swoją ofertą, aby była ona jeszcze atrakcyjniejsza dla klientów. O jakie pożyczki w firmach pożyczkowych mogą dziś ubiegać się klienci?

Szybkie pożyczki online – darmowe i odpłatne

Sztandarowy produkt firm pożyczkowych to szybkie pożyczki online, czyli popularne chwilówki. Dla tej grupy produktów charakterystyczna jest niska kwota, o jaką może ubiegać się klient – w zależności od polityki prowadzonej przez firmę pożyczkową jest to od 100 do 1000-2000 zł. Nowi klienci mogą liczyć przy tym na bardzo atrakcyjne warunki – im pożyczka najczęściej jest udzielana bez naliczania dodatkowych kosztów. Darmowe pożyczki pozabankowe proponują m.in.: Pożyczka Plus, NetCredit, ExtraPortfel i Lendon.

Pożyczając pieniądze po raz drugi w tej samej firmie, klient będzie musiał oddać pożyczoną kwotę powiększoną o koszty, w tym przede wszystkim oprocentowanie i prowizję za udzielenie pożyczki. Z drugiej strony stali klienci otrzymują od firmy pożyczkowej kredyt zaufania. Wyraża się on w tym, że o pożyczki online wnioskują oni za pomocą uproszczonego formularza (jedynie potwierdzają prawdziwość podanych wcześniej danych), a dodatkowo mogą ubiegać się o wyższą kwotę.

Pożyczki online na raty – większa kwota na dłużej

Część firm pożyczkowych ma w ofercie pożyczki online na raty. To pożyczki przez internet, dla których charakterystyczne są wyższa kwota, o jaką może ubiegać się klient, oraz dłuższy termin spłaty. Ponieważ niektóre firmy pożyczkowe proponują pożyczki online na raty w wysokości nawet 20 000 zł na okres do 48 miesięcy, to produkty te są przez wiele osób traktowane jako alternatywa dla kredytu bankowego.

Klienci starający się o pożyczki online na raty mogą, ale nie muszą być proszeni o dostarczenie zaświadczenia o zarobkach. Niektórzy pożyczkodawcy oferujący pożyczki przez internet wymagają jedynie złożenia oświadczenia o dochodach, a jeszcze innym wystarczy wyciąg z rachunku bankowego. Starając się o pożyczkę ratalną, warto zatem porównać dostępne produkty nie tylko pod względem kosztów, ale również wymagań formalnych.

Pożyczki online na raty są oferowane m.in. przez następujące firmy: SuperGrosz, Lendon oraz Ferratum Bank.

Pożyczki pozabankowe również dla zadłużonych

Wszystkie działające na terenie Polski banki są zobowiązane badać zdolność kredytową klienta. Rozpatrując wniosek o pożyczkę lub kredyt, analitycy bankowi dokładnie sprawdzają też historię kredytową klienta. Negatywne wpisy w BIK czy KRD oznaczają konieczność odrzucenia wniosku. Dzięki temu, że firmy pożyczkowe działają na podstawie innych przepisów (m.in. Kodeksu cywilnego), mogą prowadzić bardziej elastyczną politykę. Inaczej mówiąc, na pożyczki przez internet mają szansę również osoby w trudnej sytuacji finansowej.

O pożyczki pozabankowe skutecznie starać mogą się osoby, które w przeszłości nie spłacały kredytów, pożyczek czy kart kredytowych w ustalonych terminach. Ponieważ firmy pożyczkowe współpracują jedynie z wybranymi biurami informacji gospodarczych, to klienci bez trudu mogą znaleźć takie, które nie korzystają z zasobów wspomnianego BIK czy BIG.

Firmy proponujące pożyczki online dla zadłużonych to m.in.: Monedo Now, RapidaMoney i Ekassa.

Pożyczki przez internet na samochód lub pod zastaw samochodu

Na polskim rynku działają firmy pożyczkowe proponujące pożyczki przez internet na samochód lub pod zastaw samochodu. Klienci potrzebujący pilnie pieniędzy mogą skorzystać z pożyczek oferowanych przez Autokapitał lub MotoPożyczkę. To aktualnie dwie firmy pożyczkowe specjalizujące się w udzielaniu pożyczek pod zastaw samochodu oraz pożyczek na zakup pojazdu.

Pożyczki online pod zastaw samochodu to atrakcyjne rozwiązanie z punktu widzenia klientów, którzy nie posiadają zdolności kredytowej lub jest ona niewystarczająca, aby otrzymać pożyczkę w potrzebnej wysokości. Dzięki posiadaniu wartościowej ruchomości, firma pożyczkowa będzie skłonna przyznać środki, o jakie klient zawnioskował.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.