Powody, dla których nie warto JESZCZE kupować PlayStation 5

Antoni Kwapisz
13.01.2021

Pod koniec 2020 roku nastąpiła długo oczekiwana przez graczy premiera. Światło dzienne ujrzała najnowsza konsola do gier od Sony, czyli PlayStation 5. To przepotężny sprzęt, który z pewnością zagwarantuje jeszcze lepsze doznania podczas rozgrywki. Póki co jednak warto wstrzymać się z jego zakupem. Dlaczego? Oto kilka argumentów.

PlayStation 5 jest bardzo drogie

Wysoka cena tej konsoli z pewnością odstrasza wiele osób zainteresowanych jej zakupem. Grubo ponad 2000 złotych za podstawowy wariant, to jednak odrobinę za dużo – zwłaszcza, że wciąż nie znamy dokładnie możliwości tej konsoli i nie wiemy, czy rzeczywiście zapewni ona ogromny skok jakościowy w porównaniu z chociażby PlayStation 4 Pro. Ceny konsol do gier bardzo szybko spadają w ciągu pierwszych kilku miesięcy od premiery, dlatego warto się jeszcze trochę wstrzymać z zakupem.

Mało graczy w trybach online

To ważny argument dla osób, które preferują granie w trybie online. Ponieważ nadal stosunkowo niewiele osób posiada PlayStation 5, to siłą rzeczy trudniej jest znaleźć przeciwników czy partnerów w trybie multiplayer – dobrym przykładem będzie tutaj najpopularniejsza gra sportowa na świecie, czyli FIFA. Lepiej więc poczekać, aż gracze masowo zaczną przechodzić na PS5.

Obecne gry i tak nie wykorzystują potencjału PS5

Zdecydowana większość tytułów dostępnych na rynku była projektowana na konsole poprzedniej generacji. Nie ma zatem mowy o tym, aby poczuć jakąś istotną różnicę grając w nie na PlayStation 5. Co prawda Sony chwali się, że poszczególne gry wyglądają dużo lepiej na nowej konsoli, ale powiedzmy sobie szczerze: są to tylko detale niemające większego wpływu na rozgrywkę.

Poczekajmy na raporty awaryjności

Tak naprawdę nie wiemy jeszcze, czy PlayStation 5 jest konsolą bezawaryjną, ponieważ sprzęt jest dostępny na rynku dopiero od kilkunastu tygodni. Jeśli nie chcesz być testerem firmy Sony, to powinieneś wstrzymać się z zakupem i poczekać na pierwsze poważne recenzje konsoli po kilku miesiącach użytkowania. Wówczas będziesz już wiedzieć, czy inni gracze nie zgłaszają problemów z np. niestabilną pracą czy bardzo wysokimi temperaturami.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.