Ponczo plażowe dla dziecka – dlaczego warto je kupić?

Piotr Kowalczyk
15.06.2023

Ponczo plażowe to bardzo praktyczny element wakacyjnej wyprawki. Jeśli właśnie kompletujesz rzeczy na rodzinne wakacje nad morzem, również na południu Europy, to koniecznie znajdź w walizce miejsce na ponczo. Dowiedz się, dlaczego warto je kupić.

Jest wygodniejsze niż ręcznik

Ponczo można bardzo szybko założyć na dziecko, co z kolei nie jest takie proste w przypadku ręcznika – zwłaszcza, gdy pociecha jest ruchliwa i niekoniecznie słucha poleceń rodzica. Ponczo wystarczy narzucić dziecku na barki i dodatkowo założyć kapturek na głowę, aby zapewnić pociesze wysoki komfort po wyjściu z wody.

Skutecznie chroni przed wychłodzeniem

Podstawowym zadaniem ponczo jest ochrona ciała przed wiatrem i szokiem temperaturowym bezpośrednio po wyjściu z morza czy z basenu. Jeśli planujecie spędzić wakacje nad wodą, to szybko docenisz zalety ponczo i nie będzie już sobie wyobrażać używania standardowego ręcznika.

Może chronić przed udarem słonecznym

Co ciekawe, ponczo może stanowić dodatkową ochronę przed ryzykiem udaru słonecznego i cieplnego. Kaptur zabezpiecza głowę dziecka przed padaniem promieni słonecznych, a pozostała część ponczo zapewnia utrzymanie komfortowej temperatury ciała. W takim ponczo dziecko może spokojnie odpocząć po szaleństwach w wodzie, zjeść przekąskę, a następnie wrócić do zabawy.

Wykorzystasz je także po wakacjach

Ponczo plażowe śmiało można wykorzystać także podczas rodzinnych wizyt na pływalni czy w domowej łazience. Zakładając je dziecku po kąpieli możesz umyć maluchowi zęby i dopiero po wyschnięciu ciała pomóc dziecku ubrać się w piżamę.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie