Pomysły na prezent dla małej projektantki

Andrzej Winnicki
09.11.2020

Twoja córka uwielbia projektować ubrania? Każdą wolną chwilę poświęca na kreślenie własnych projektów i non-stop prosi Cię o opinię? Koniecznie wykorzystaj to, że mają taką pasję i spraw jej adekwatny prezent – na przykład na urodziny. Jaki upominek na pewno przypadnie do gustu małej projektantce? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka inspiracji.

Manekin krawiecki

Możesz uwierzyć na słowo, że Twoja mała projektantka będzie zachwycona takim prezentem. Manekin krawiecki sam w sobie stanowi też fajną ozdobę pokoju, szczególnie wtedy, gdy zostaną już na nim umieszczone pierwsze „prawdziwe” projekty ubrań. To może być wstęp do rozwinięcia pasji dziewczynki i kto wie – może naprawdę pójdzie ona w tym kierunku na dalszych etapach swojego życia?

Album o modzie

To zawsze trafiony prezent dla małej projektantki, która dzięki albumowi pozna podstawy krawiectwa, historię najsłynniejszych domów mody oraz najgłośniejsze projekty prezentowane na pokazach w Mediolanie, Nowym Jorku czy Londynie. Taki album będzie też wartościową pamiątką, do której można wracać nawet po wielu latach.

Mały zestaw do projektowania ubrań

W Internecie znajdziesz dziesiątki tego typu zestawów. Najtańsze kosztują już kilkadziesiąt złotych i najczęściej składają się z wycinanek pozwalających tworzyć pierwsze projekty modowe. Bardziej rozbudowany zestaw zawiera też podstawowe przybory do szycia. Dopasuj prezent do wieku i umiejętności małej projektantki.

Maszyna do szycia

To już nieco droższy prezent, który polecamy szczególnie dla nastolatki, u której pasja do projektowania nie jest raczej tylko krótką fascynacją. Pamiętaj, że sam zakup maszyny to za mało. Dziewczynka musi się jeszcze nauczyć z niej korzystać. Możesz więc zorganizować jej lekcje we własnym zakresie lub też zafundować jej profesjonalny kurs krawiecki.

Zestaw przyborów krawieckich

To z kolei fajny prezent dla nieco młodszej dziewczynki, która chce zrobić kolejny krok i nie poprzestawać tylko na szkicach. Przybory krawieckie pozwolą jej tworzyć pierwsze prawdziwe projekty w oparciu o stare kawałki materiału. Pozwól jej również przerobić jakąś sukienkę, której już nie nosisz.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.