Plastikowa taczka do ogrodu: dlaczego warto ją kupić?

Marek Szydełko
17.11.2023

Taczka to niezastąpiony sprzęt ogrodnika. Wykorzystuje się ją nie tylko do rozwożenia ziemi, ale też odpadów roślinnych, gałęzi, skoszonej trawy czy prowadzenia najróżniejszych prac w ogrodzie. Poza standardową taczką ze stali czy aluminium, warto mieć na podorędziu również model plastikowy. W naszym artykule podpowiadamy, dlaczego każdy ogrodnik powinien zainwestować w plastikową taczkę.

Jest bardzo lekka

Tę zaletę plastikowej taczki doceni każdy ogrodnik, zwłaszcza panie. Ciągnięcie takiej taczki jest dziecinnie proste i nie wymaga użycia dużej siły. Samo przenoszenie taczki to zadanie, z którym poradzi sobie praktycznie każdy.

Jest łatwa w przechowywaniu

Jeśli masz niewiele miejsca w domku gospodarczym, to plastikowa taczka może być dobrym wyborem jako alternatywa dla klasycznej taczki z metalu. Nie dość, że zajmuje mniej przestrzeni, to jeszcze można w niej poukładać worki z nawozami, wiadra, narzędzia etc.

Jest odporna na warunki atmosferyczne

Tworzywo sztuczne jest niewrażliwe na deszcz, śnieg, promieniowanie słoneczne i zmienne temperatury. Dzięki temu nie trzeba się obawiać, że taczka np. zardzewieje. Nie ma również potrzeby jej specjalnej pielęgnacji. Taką taczkę śmiało można nawet przechowywać pod chmurką.

Jest bardzo pojemna

Plastikowa taczka może pełnić funkcję alternatywy dla wiadra, na przykład podczas wyrywania chwastów. Dzięki dużej pojemności bez problemu zmieścisz w niej mnóstwo odpadów roślinnych, jak i zawartość kilku koszy kosiarki do trawy. Tym samym nie potrzebujesz już niczego innego do prowadzenia standardowych prac porządkowych w przydomowym ogrodzie.

Dodajmy, że plastikową taczkę do ogrodu można kupić już za około 120-150 zł. Nie jest to więc duży wydatek, zwłaszcza biorąc pod uwagę jej wieloletnią trwałość i świetną funkcjonalność.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie