Perfumy V Canto - idealny prezent dla Niej na walentynki

Marek Szydełko
22.12.2020

Choć święta dopiero co się skończyły, a już przed nami dzień zakochanych. Nawet jeśli myślisz, że masz jeszcze miesiąc, pamiętaj, że czas szybko biegnie. Co kupić ukochanej na walentynki w tym roku? Myślę, że wielu mężczyzn zadaje sobie to pytanie. Oto nasza propozycja niezwykłe perfumy niszowe firmy Terenzi V Canto o zapachu prawdziwej miłości. Dlaczego one? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Perfumy niszowe – niezwykły prezent na walentynki

Perfumy to chętnie wybierany prezent dla niej i dla niego na różne okazje, między innymi na walentynki. Oczywiście można wybrać jeden z zapachów mainstreamowych, jeśli jednak chcesz sprawić prawdziwą niespodziankę swojej ukochanej, sięgnij po coś niezwykłego i ekskluzywnego. Doskonałą opcją są perfumy V Canto włoskiej rodziny Terenzi.

Czym dokładnie są perfumy niszowe? To zapachy tworzone przez sławne „nosy”, czyli mistrzów perfumiarstwa, którzy potrafią stworzyć niezwykłe mieszanki zapachowe, które porywają i pobudzają emocje. W tym celu wykorzystują składniki najlepszej jakości, pochodzenia naturalnego, dzięki czemu ich zapachy są niepowtarzalne, a jednocześnie niezwykle trwałe.

Warto dodać, że większość perfum niszowych, opakowanych jest w bardzo kunsztowne i eleganckie opakowania, w których zastosowane są takie tworzywa, jak prawdziwe złoto i srebro, skóra naturalna, czy szlachetne gatunki drewna.

Zapachy Terenzich — tradycje Włoch ukryte w małej buteleczce

Marka Tiziana Terenzi powstała w 2012 roku, została założona przez rodzeństwo Tiziana i Paolo Terenzi, którzy są już trzecim pokoleniem zajmującym się tworzeniem ciekawych zapachów. Historia ich rodziny sięga daleko do czasów renesansu, zaś przygodę z zapachami, rozpoczął ich dziadek Guglielmo, który opracował własną serię wód kolońskich. Miłość do sztuki i łączenia aromatów przekazał zaś swojemu synowi, a on dzieciom.

Rodzeństwo Tiziana i Paolo połączyli swoje pasje do piękna, zapachów i designu z bogatą tradycją kulturalną swojego kraju, by stworzyć urzekające perfumy, w których kryją się nuty dawnych włoskich mistrzów, niepowstrzymanych emocji oraz wysublimowanej elegancji.

Perfumy V Canto — zapach prawdziwej miłości

Inspiracją do powstania kolekcji V Canto jest oda do miłości i bogata kultura Włoch. Kompozycje zapachowe nawiązują do jednej z najpiękniejszych opowieści o miłości, czyli Boskiej Komedii Dantego, która powstała w XIV wieku. Nie są to jednak proste i słodkawe jak landrynkowe perfumy z sieciowej perfumerii. Tworząc serie V Canto, Terenzi chcieli ukazać różne rodzaje i odcienie tego wspaniałego uczucia. Właśnie dlatego opracowane zapachy są niezwykle głębokie i różnorodne, ukazuję piękno i cnotę, namiętność, pasję, ale także siłę zazdrości i grzechu.

Marka V Canto została podzielona na kilka różnych linii zapachowych, które prezentują odmienny obraz tego najważniejszego dla nas uczucia.

Kolekcje V Canto – poznaj różne oblicza miłości

Na markę serię V Canto składa się kilka linii zapachowych o niezwykle indywidualnych aromatach.

Kolacje V Canto czerwona i złota – to niezwykle ciekawe zapachy przeznaczone przede wszystkim dla silnych, a jednocześnie zmysłowych, świadomych swojego ciała kobiet. Inspirowana jedną z najbardziej intrygujących kobiecych postaci w historii Lukrecją Borgią. Nuty zapachowe owoców i kwiatów z niespotykanymi dodatkami, tworzą niebanalne kompozycje zapachowe. Jedną z najciekawszych kompozycji jest z pewnością V Canto STRAMONIO, łączące aromaty jaśminu, orchidei i wanilii połączonych ze Stramonium, rośliną o nazwie bieluń dziędzierzawa. Znaną już od starożytnych czasów, jako silna trucizna, substancja halucynogenna oraz afrodyzjak.

Kolekcja V Canto srebrna Psiche to piękno w każdym najdrobniejszym szczególe i aromacie. Świadczy o tym samo wykonanie flakonów, zdobionych starą techniką nakładanie delikatnych płatków srebra, którymi jest cały pokryty. W środku skrywają się bajeczne zapachy nawiązujące do mitologicznej postaci Psyche, w której bez pamięci zakochał się Eros. Są uosobieniem piękna, które jest poza władzą czasu i zmieniającej się mody.

To tylko kilka propozycji, które będą stanowić idealny prezent na walentynki dla ukochanej.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.