Perfekcyjny prezent dla trzylatka

Maciej Piwowski
06.06.2019

Zbliża się dzień dziecka albo jego urodziny, a my znów mamy problem z wyborem odpowiedniego prezentu? Nie mamy pojęcia, czym sprawić radość trzylatkowi? Takie dylematy dotyczą nie tylko osób, które nie mają codziennego, bezpośredniego kontaktu z dzieckiem. Bywa, że i rodzice mają problem z tego typu decyzjami i brakuje im już pomysłów na prezenty.

Coś typowego dla chłopca, czyli uniwersalność ponad wszystko

Tak jak dziewczynki nigdy nie mają dość kolejnej lalki w swojej zabawkowej kolekcji, tak chłopcy zawsze ucieszą się dostając różnego typu pojazdy. Zasada jest taka, że im więcej pojazdów, tym lepsza zabawa. Strzałem w dziesiątkę są rozmaite samochody, autobusy, ciągniki zabawkowe, samoloty i różnego innego rodzaju pojazdy, które mogą coś przewozić. Idealna zabawa jest wówczas gwarantowana. Chłopcy na pewno będą uszczęśliwieni, gdy dostaną nawet kolejne już zabawkowe pociągi, szczególnie te z torami. Tego typu zabawki rozwijają kreatywność i pomysłowość dziecka. Dzięki nim dziecko uczy się odgrywania ról i wymyśla przeróżne scenki pracując tym samym nad rozwojem swojej wyobraźni. 

Bądźmy oryginalni i postawmy na zabawki edukacyjne

Nauka najlepsza jest poprzez zabawę. Gdy dziecko zmęczy się już zabawkami tradycyjnymi dobrze, by od czasu do czasu zaangażować swoją pociechę w nieco inny sposób. Będą to przeróżne zabawki interaktywne, takie jak na przykład małe komputery, tablety i telefony z zagadkami, ale także inspirujące instrumenty muzyczne, zestawy doświadczalne, czy też mikroskopy. Interesującym pomysłem na prezent dla trzylatka z pewnością okażą się także kolorowe puzzle na podłogę. Puzzle przede wszystkim wyciszają dzieci, uczą je koncentracji i planowania. Wpływają ponadto na rozwój samodzielności, wyobraźni i umiejętności projektowania. Szczególnie pożądane są duże, wysokiej jakości i atrakcyjne kolorystycznie, edukacyjne puzzle piankowe na podłogę dla dzieci. Pomagają one dziecku na przykład w zapoznawaniu się z literami, cyframi i różnymi kształtami. Są one idealnie dostosowane do małych rączek, a ich miękka struktura sprawia, że dziecko nie lubi się z nimi rozstawać. Tego typu piankowe puzzle podłogowe po rozłożeniu na podłodze zamieniają się w miękką matę, na której dziecko może się świetnie bawić innymi zabawkami przez długie godziny. 

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.