Oryginalne dywaniki samochodowe – w czym są lepsze niż uniwersalne?

Mateusz Nowak
04.06.2024

Jeśli musisz wymienić dywaniki w swoim samochodzie, to na pewno kusi Cię opcja zakupu uniwersalnego zestawu za kilkadziesiąt złotych. Nie dziwimy się: oryginalne dywaniki kosztują minimum kilkakrotnie więcej, natomiast ta różnica nie bierze się z niczego. W naszym poradniku wyjaśniamy, w czym oryginalne dywaniki są lepsze od uniwersalnych.

Perfekcyjne dopasowanie

To podstawowa przewaga. Jeśli zależy Ci na tym, aby dywaniki idealnie pasowały do kształtu podłogi, nie podwijały się i nie przesuwały, to oryginały są i zawsze będą najlepszym wyborem. Co prawda wielu producentów oferuje dziś dywaniki dedykowane, natomiast te nigdy nie będą tak perfekcyjnie dopasowane jak oryginalne.

Dobra jakość

Nie piszemy „wzorowa”, ponieważ z tym akurat różnie bywa, natomiast kupując oryginalne dywaniki raczej możesz oczekiwać sensownej jakości i wieloletniej trwałości. Owszem, są drogie, natomiast możesz założyć, że raz wydane pieniądze pozwolą Ci się cieszyć solidnymi dywanikami przez minimum 5-6 lat.

Bezpieczeństwo

Ponieważ oryginalne dywaniki są dokładnie dopasowane do kształtu podłogi, często posiadając też otwory na klipsy mocujące, to nie mają tendencji do przesuwania się. Tym samym praktycznie eliminujemy ryzyko, że dywanik zablokuje pedały, co byłoby skrajnie niebezpieczne, zwłaszcza podczas jazdy z dużą prędkością. .

Estetyka

Dla wielu osób koronnym argumentem przemawiającym za zakupem oryginalnych dywaników są ich walory estetyczne. Takie dywaniki po prostu prezentują się bardzo ładnie, dzięki czemu wnętrze auta, nawet lekko zużyte, odzyskuje dawny blask. Jest to również podpowiedź dla osób, które chcą szybko zwiększyć wartość pojazdu przed sprzedażą.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie