Odkurzacz bezprzewodowy: dlaczego warto go kupić?

Mateusz Nowak
05.11.2020

Odkurzacz jest podstawowym sprzętem domowym, bez którego nie ma mowy o szybkim i w miarę komfortowym wykonaniu cotygodniowych porządków. Rodzice małych dzieci czy właściciele zwierząt sięgają po odkurzacz praktycznie codziennie. W polskich domach wciąż standardem są klasyczne modele wymagające podpięcia do gniazdka elektrycznego. Na popularności zyskują jednak odkurzacze bezprzewodowe. Zastanawiasz się nad zakupem takiego sprzętu? Sprawdź argumenty, które Cię do tego przekonają.

Jest bardzo wygodny w obsłudze

Szczególnie w porównaniu z odkurzaczem przewodowym. Model niewymagający podłączenia do gniazdka możesz przenosić bez oglądania się na to, czy masz pod ręką źródło zasilania. Jest lekki, mobilny, bardzo dobrze sprawdza się zwłaszcza w dwukondygnacyjnych domach. Osoby, które już używają takich odkurzaczy raczej nie wyobrażają sobie powrotu do tego z kablem.

Sprawdzi się nie tylko do odkurzenia podłogi

Ogromną zaleta odkurzacza bezprzewodowego jest to, że można go śmiało używać nie tylko w domu, ale też np. do odkurzania wnętrza samochodu. Wiele modeli dostępnych na rynku składa się z dwóch odkurzaczy – głównego i podręcznego, który świetnie sprawdzi się do odkurzania tapicerowanych mebli, łóżka, zakamarków w łazience etc.

Koniec z plączącym się kablem

Pomysł zakupu odkurzacza bezprzewodowego zwykle rodzi się w głowie osoby, która ma już serdecznie dość potykania się o kabel i wyrywania gniazdek. Co by nie mówić, to modele przewodowe są mało funkcjonalne. Kabel znacząco ogranicza ich użyteczność, a na dłuższą metę po prostu utrudnia sprzątanie, zwłaszcza dużego domu czy mieszkania.

Bateria wystarcza na naprawdę długo

Wiele osób rozważających zakup odkurzacza bezprzewodowego martwi się, że zastosowany w nim akumulator jest zbyt mało pojemny, aby pozwolił posprzątać cały dom na jednym ładowaniu. Wiele zależy tutaj oczywiście od powierzchni mieszkalnej oraz klasy samego odkurzacza, jednak nawet modele z niższej półki cenowej gwarantują około 30-40 minut nieprzerwanej pracy, co w większości przypadków powinno być w zupełności wystarczające.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.