Nożyce akumulatorowe do żywopłotu – dlaczego warto je kupić?

Andrzej Winnicki
09.03.2023

Każdy zapalony ogrodnik prędzej czy później zacznie inwestować w różne narzędzia, które bardzo ułatwiają prace w ogrodzie. Do tej grupy z pewnością można zaliczyć nożyce akumulatorowe do żywopłotu. Nie jest do kosztowna inwestycja, dlatego warto wziąć ją pod uwagę na etapie uzupełniania swojego zaplecza sprzętowego. Te argumenty powinny Cię przekonać do zakupu nożyc akumulatorowych do żywopłotu.

Wygoda

Podstawową zaletą nożyc akumulatorowych jest to, że nie trzeba ich podłączać do sieci elektrycznej przy pomocy przedłużacza. Daje to olbrzymią swobodę w zakresie operowania urządzeniem, co docenisz szczególnie podczas przycinania wyższych roślin. Nożyce świetnie sprawdzają się do prowadzenia prac na drabinie oraz w różnych ekwilibrystycznych pozycjach.

Bezpieczeństwo

Nożyce akumulatorowe to bardzo bezpieczne urządzenie, którym trudno byłoby sobie zrobić krzywdę. Brak podłączenia do sieci elektrycznej w trakcie pracy eliminuje ryzyko porażenia prądem. Moc nożyc jest również na tyle ograniczona, że nie da się nimi poważnie uszkodzić ludzkiego ciała.

Wszechstronność

Nożyce do żywopłotu, jak sama nazwa wskazuje, służą głównie do formowania roślin składających się na zielone ogrodzenie posesji – najczęściej różnych gatunków tui. Spokojnie można je jednak wykorzystać także do innych prac, w tym do przycinania roślin na rabatach (przede wszystkim krzewów) czy nawet do skracania trawy w trudniej dostępnych miejscach.

Sprzęt, z którego obsługą poradzi sobie każdy

Nożyce akumulatorowe do żywopłotu są bardzo lekkie i dziecinnie łatwe w obsłudze. Spokojnie poradzą sobie z nimi wątłe osoby, w tym kobiety, które chcą samodzielnie pielęgnować rośliny i formować np. tuje.

Jesteśmy przekonani, że nożyce akumulatorowe szybko staną się jednym z Twoich ulubionych sprzętów ogrodowych. Porządne urządzenie można kupić już za około 500-600 złotych, co stanowi dodatkowy argument przemawiający za tą inwestycją.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie