Nowoczesna kostka betonowa: czym się charakteryzuje?

Marek Szydełko
08.03.2021

Kostka betonowa jest najpopularniejszym materiałem do utwardzania terenu wokół domu. Przy jej wykorzystaniu można wybudować podjazd do garażu, ścieżki ogrodowe, chodniki, nawet taras czy schody wejściowe. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ kostka ma minimalne potrzeby pielęgnacyjne i charakteryzuje się wieloletnią trwałością, a przy tym całkiem efektownie wygląda. Jeśli właśnie rozglądasz się za nowoczesną kostką betonową, to z naszego poradnika dowiesz się, na co warto zwrócić szczególną uwagę.

Kostka brukowa - wzory oraz ceny renomowanych producentów dostępne w formie wygodnego katalogu dostępne na platformie https://www.brukeo.pl

Format

Nowoczesna kostka betonowa najlepiej prezentuje się w dużym, nietypowym formacie. W ofertach producentów znajdziemy nawet takie kostki, które na pierwszy rzut oka przypominają płyty betonowe czy płytki gresowe. Choć może to wyglądać kontrowersyjnie, to uwierz, że takie rozwiązanie wygląda świetnie, oczywiście tylko pod warunkiem, że dysponujesz dużą powierzchnią terenu przeznaczonego do utwardzenia.

Rada

Kostka betonowa w dużym formacie szczególnie dobrze nadaje się do budowy tarasów, schodów wejściowych oraz miejsc parkingowych na terenie prywatnej posesji.

Nieregularny kształt

Producenci bez przerwy zaskakują nas wprowadzaniem na rynek kostek betonowych, które kształtem przypominają najróżniejsze figury geometryczne. Mamy więc kostki prostokątne, owalne, trapezowe, walcowe. Jeśli na pierwszy rzut oka myślisz, że to nie jest opcja dla Ciebie, to najpierw przejrzyj sobie realizacje z wykorzystaniem takiej kostki.

Nieregularne czy po prostu nietypowe jak na kostkę betonową kształty wprowadzają odrobinę ekstrawagancji do ogrodu, co świetnie współgra z nowoczesną, minimalistyczną architekturą.

Kolorystyka

Wbrew pozorom nowoczesna kostka betonowa nie musi być szara. Jeśli nie przepadasz za tym kolorem lub nie chcesz osiągnąć ponurego efektu końcowego (zwłaszcza, gdy dom ma czarny dach i ciemną elewację), to poszukaj innych wariantów kolorystycznych. A uwierz, że jest tutaj w czym wybierać.

Do nowocześnie zaprojektowanego budynku z pewnością świetnie będzie pasować piaskowa kostka brukowa. Możesz także pomyśleć o wariancie grafitowym, który poza tym, że prezentuje się niezwykle efektownie, jest też praktyczny (nie widać na nim plam). Dodatkowo zwróć uwagę na wykończenie powierzchni kostki. Obecnie odchodzi się już od modeli nakrapianych na rzecz tych o gładkim finiszu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.