Niezapomniany wycieczka po Europie – stać Cię na to!

Antoni Kwapisz
10.11.2015

Gdy ma się wolny czas i chce odpocząć od codzienności, warto odwiedzić miejsce, w którym jeszcze się nie było. Zmiana otoczenia z pewnością wpłynie pozytywnie na samopoczucie, a najlepiej na parę dni całkiem zmienić środowisko. Na przykład pojechać do Rzymu, Paryża lub Berlina. Nie trzeba w tym celu odkładać przez kilka miesięcy pieniędzy – wystarczy stosunkowo nieduża kwota.

 Gdzie wyskoczyć na kilka dni?

Tanie podróżowanie umożliwiają tanie loty, dzięki którym praktycznie cała Europa znajduje się w zasięgu portfela. Na rynku trwa ostra konkurencja między przewoźnikami, którzy chcą przyciągnąć do siebie klientów poprzez niskie ceny i rozmaite promocje. Co prawda podróże takimi liniami nie są tak komfortowe, jak loty u największych, jednak biorąc pod uwagę fakt, że lot taki zajmuje 2-3 godziny, średni standard podróży nie przeszkadza. Przewoźnicy tacy jak Wizz Air mogą zabrać do wielu mniejszych i większych miast w każdym rejonie Europy – zaczynając od Londynu i Aten, kończąc na Malcie i Alesund. Cena za loty Wizz Air jest uzależniona od dystansu, warto jednak pamiętać o tym, że często im wcześniej rezerwuje isę bilet, tym taniej to wychodzi.

Dwa w jednym, czyli bilety i nocleg

Jeśli jedzie się zwiedzać indywidualnie, warto zadbać o nocleg. Pomogą w tym serwisy, które specjalizują się w sprzedaży biletów w połączeniu z miejscami w hotelach. Taki zestaw to np. bilety lotnicze WizzAir oraz dwa noclegi w hotelu (w większości przypadków są to hotele trzygwiazdkowe). Wiele z nich znajduje się w śródmieściu lub też koło niego, dzięki czemu ciekawe miejsca znajdują się dosłownie na wyciągnięcie ręki. Oczywiście takie pakiety biletowo-noclegowe nie obejmują opłat za transport na miejscu, ani też wejściówki do miejsc wartych uwagi czy na odbywające się na miejscu imprezy. Ważna kwestia, czyli wyżywanie, uzależnione jest od hotelu. W niektórych w cenę noclegu wliczone są wszystkie posiłki, w innych tylko śniadania, a w jeszcze innych żaden posiłek nie jest w cenie. To zależy od indywidualnej oferty, której szczegóły można poznać przy wyborze pakietu.

Co warto wiedzieć o tanich lotach?

Przewoźnicy oferujący tanie loty, jak wspomniany Wizz Air, korzystają z mniejszych lotnisk – dzięki czemu ponoszą mniejsze opłaty i dlatego bilety są tanie. Jest to rozwiązaniem, z którego często korzystają osoby wybierające się za granicę np. na koncert czy wydarzenia sportowe. Dzięki tanim pakietom transport + hotel można wyjeżdżać nawet dwa – trzy razy w ciągu miesiąca i nie odczuje się tego w domowym budżecie. Warto zatem śledzić portale oferujące tego typu rozwiązania.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.