Nie polecamy: uchwyt samochodowy do tabletu

Antoni Kwapisz
19.01.2021

Każdy rodzic wie, że dzieci potrafią dać nieźle popalić w długiej podróży samochodem. Zwłaszcza te małe, które nie zajmą się jeszcze same sobą i do tego nie przepadają za jazdą autem. Jesteśmy w dokładnie takiej sytuacji i chcąc uniknąć kolejnych dramatów w podróży, zainwestowaliśmy w uchwyt samochodowy do tabletu. Chodziło o to, aby dzieci mogły choć przez godzinę pooglądać bajki i dać spokojnie prowadzić auto. Pomysł był świetny, ale tylko do momentu pierwszego użycia uchwytu.

Uchwyt kupiliśmy na Allegro – nie był to najtańszy dostępny model, raczej średnia półka (75 złotych). Z plusów: łatwo się go montuje i stabilnie trzyma tablet o przekątnej  8 cali. Jakimś nieporozumieniem jest natomiast system mocowania uchwytu do oryginalnego pałąka rozpostartego pomiędzy zagłówkami.

Mocowanie jest dramatycznie słabe, w efekcie czego wystarczy lekkie dotknięcie tabletu (na przykład w celu ściszenia), aby cała konstrukcja wraz z urządzeniem runęła na podłogę. Nietrudno sobie wyobrazić, jak niebezpieczne jest to w czasie jazdy, a już szczególnie, gdyby doszło do wypadku.

Mocowanie po prostu nie sprawdza się przy znacznym obciążeniu, jakie generuje tablet. Zaznaczmy przy tym, że teoretycznie kupiony przez nas uchwyt jest przeznaczony do tabletów o przekątnej nawet ponad 10 cali. Użytkujemy go więc zgodnie z przeznaczeniem.

Póki co nie korzystamy z tego uchwytu. Daliśmy sobie spokój po ostatniej podróży, kiedy to tablet spadł kilkakrotnie i za każdym razem kończyło się to niezłym zamieszaniem w samochodzie. Mąż ma pomysł na poprawienie fabryki, ale chyba nie o to chodzi, aby wydawać pieniądze na coś, co jest bublem i trzeba to we własnym zakresie udoskonalać, prawda?

Podsumowując: absolutnie nie polecamy, chyba że ktoś ma nerwy ze stali.

Reklamacja: uchwyt nie był reklamowany, szkoda nam na to czasu. Może patent męża się sprawdzi i da się z tego w miarę komfortowo i bezpiecznie korzystać.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.