Nie polecamy: trawa renowacyjna Substral

Jerzy Biernacki
05.09.2022

Kategorycznie odradzamy zakup tego produktu. To skandal, że tak znana firma pozwala sobie na wypuszczanie na rynek ewidentnego bubla. Trawa samozagęszczająca renowacyjna Substral, choć droga, nie nadaje się do niczego, a już na pewno nie do uzupełniania ubytków w trawniku.

Trawę kupiliśmy w marcu 2022 roku. Miała posłużyć do obsiania „łysych” fragmentów murawy. Podłoże zostało odpowiednio przygotowane, trawa wysiana, zagrabiona, codziennie była podlewana. Po blisko trzech miesiącach efekt jest dramatycznie słaby. Wykiełkowały tylko pojedyncze źdźbła, nie nastąpiło żadne reklamowane na opakowaniu zagęszczenie.

Zrobiliśmy nawet prosty test. Na jednym fragmencie trawnika wysialiśmy jakąś starą trawę, która została po zakładaniu murawy (pewnie 5-6 letnia). Wyrosła zdecydowanie lepiej. Z kolei odrobinę tego wynalazku Substrala wysialiśmy w doniczce, w ziemi kwiatowej. Również codziennie podlewaliśmy, dbaliśmy o nasłonecznie i… wyrosła jakaś biedna kępka czegoś, co trochę przypomina trawę.

Podsumowując: nie kupujcie tego czegoś, a jeśli już kupiliście, to dajcie nielubianemu sąsiadowi. Firmie Substral już serdecznie dziękujemy za współpracę. Do tej pory używaliśmy m.in. ich nawozów do iglaków i teraz już wiemy, dlaczego tak słabo rosną i chorują.

Reklamacja

Produkt nie był reklamowany, mamy natomiast nadzieję, że tą recenzją zrobimy firmie Substral skuteczną antyreklamę.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie