Nie polecamy: buty Adidas Pace VS

Remigisz Szulc
13.07.2020

Miało być wygodnie, a wyszło słabo. W połowie maja 2020 roku kupiłem wymienione w tytule tej recenzji buty. Potrzebowałem obuwia, które przede wszystkim zapewni mi wysoki komfort chodzenia – wygląd był sprawą drugorzędną. Nie chciałem też wydać więcej niż 200 złotych (wiadomo, kryzys). Udałem się więc do Sport’s Direct (tam zwykle kupuje sportowe ciuchy i buty) i zacząłem przymierzać.

Ostatecznie wybór padł na buty Adidas Pace VS w rozmiarze 46. Od razu się przyznam, że z powodu braku czasu przymierzyłem tylko lewy but. Zapomniałem zabrać ze sobą maseczkę, ochroniarz co chwila zerkał na mnie złowieszczo, więc wolałem się pospieszyć. Lewy but leżał idealnie, więc decyzja zapadła. Do kasy, zapłacone, z głowy.

Kolejnego dnia buty miały swój debiut. Od razu poczułem, że z prawym jest coś nie tak, ale uznałem, że obuwie musi się po prostu dopasować do stopy. Codziennie pokonuję 3 kilometry pieszo. Po pierwszym dniu miałem ochotę odciąć sobie duży palec u prawej stopy, który wyraźnie próbował wypchnąć czubek buta.

Następny dzień i kolejna próba. Komfort ani trochę się nie zwiększył i już wiedziałem, że prawy but jest o co najmniej pół rozmiaru mniejszy. Sprawdziłem, na metce teoretycznie wszystko się zgadza. Nie chciałem jednak dłużej eksperymentować, bawić się w prawidła i inne metody wydłużania butów. Postanowiłem je po prostu oddać. Zwłaszcza, że lewa stopa także zaczęła pobolewać. Ten model jest zwyczajnie niewygodny, a już na pewno dla faceta mającego szeroką stopę.

Reklamacja

Buty były reklamowane po tygodniu od zakupu (z braku czasu nie dało się tego załatwić wcześniej). Pomimo faktu, iż obuwie było założone zaledwie dwukrotnie, sprzedawca w sklepie Sport’s Direct nie przyjął zwrotu z uwagi na „ślady noszenia”. Zaproponował jedynie oficjalne złożenie reklamacji – wówczas rzeczoznawca miał dokonać pomiaru długości wkładki w obu butach. Odpuściłem, bo i tak wykorzystam te buty na siłowni, gdzie komfort chodzenia nie ma takiego znaczenia. Niesmak jednak pozostał i dotąd ulubiony sklep pewnie długo nie zostanie przeze mnie odwiedzony.

 

 

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.