Nawilżacz do pokoju dziecka – dlaczego warto?

Marek Szydełko
14.04.2023

Problem niskiej wilgotności powietrza jest powszechny. Większość z nas w okresie grzewczym narzeka na przesuszenie śluzówki nosa, drapanie w gardle i suchość skóry, co jest skutkiem przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach. Szczególną uwagę powinni na to zwrócić rodzice, którzy chcą zadbać o dobre warunki wypoczynku, zabawy i snu dziecka. W takim przypadku ciekawym pomysłem może być zakup nawilżacza powietrza do pokoju dziecięcego. Dlaczego warto?

Skutecznie podnosi wilgotność w pomieszczeniu

Jeśli chcesz raz na zawsze rozwiązać problem niskiej wilgotności powietrza w pokoju dziecka, to nawilżacz nadaje się do tego najlepiej. Zapomnij o niepraktycznych metodach typu rozwieszanie mokrych ręczników na grzejniku. W dobrych nawilżaczach mamy nawet możliwość ustawienia preferowanego poziomu wilgotności powietrza.

Lepsza jakość snu

Nawilżone powietrze sprzyja dobrej jakości snu, dlatego jeśli obecnie w pokoju Twojego dziecka utrzymuje się wilgotność na poziomie np. 20%, a pociecha ma problemy z zasypianiem, budzi się w nocy i narzeka na suchość w gardle, to tym bardziej warto pomyśleć o zainwestowaniu w nawilżacz.

Coś dla małych alergików

Jeśli Twoje dziecko jest alergikiem i ciągle kaszle, kicha oraz narzeka na łzawienie oczu, to warto zadbać o utrzymywanie optymalnej wilgotności powietrza. Bardzo pomoże w tym nawilżacz – zwłaszcza model, który po osiągnięciu zadanej wartości automatycznie się wyłączy i ponownie włączy w momencie spadku wilgotności poniżej ustalonego limitu (np. 50%).

Wygodne stosowanie nawilżacza

Elektroniczny nawilżacz powietrza jest banalnie łatwy w obsłudze. Wystarczy nalać wody do misy i włączyć urządzenie na kilkadziesiąt minut. W tym czasie wilgotność powietrza znacząco wzrośnie i utrzyma się na właściwym poziomie nawet do rana. Nawilżacz trzeba tylko co jakiś czas wyczyścić i wysuszyć, aby nie zalęgły się w nim drobnoustroje chorobotwórcze.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie