Narzędzia akumulatorowe do ogrodu – które na pewno Ci się przydadzą?

Maciej Piwowski
22.06.2022

Prace w ogrodzie są dużo łatwiejsze i przyjemniejsze, gdy mamy do dyspozycji odpowiedni sprzęt. Już dawno minęły czasy, kiedy mogliśmy korzystać jedynie z narzędzi ręcznych lub ewentualnie elektrycznych wymagających stałego podłączenia do prądu. Dziś w ogrodach królują funkcjonalne narzędzia akumulatorowe. W które na pewno warto zainwestować? Sprawdź nasze propozycje.

Nożyce do żywopłotu

To bardzo przydatny sprzęt, z którego będziesz korzystać wielokrotnie. Użyjesz ich nie tylko do formowania żywopłotu, ale również innych roślin w ogrodzie, które wymagają regularnego przycinania – szczególnie iglaków.

Piła do gałęzi

Mamy na myśli piłę na długim wysięgniku, która umożliwia wygodne i bezpieczne przycięcie gałęzi nawet na znacznej wysokości. To niezastąpiony sprzęt w ogrodzie, w którym rosną już wysokie drzewa.

Rozdrabniarka do gałęzi

Z gałęziami trzeba coś zrobić, a ponieważ nie można ich tak po prostu spalić w ogrodzie, to należy je wyrzucić do pojemników na odpady biologiczne. Gałęzie zajmują niestety dużo miejsca, stąd bardzo przydatnym urządzeniem w ogrodzie jest rozdrabniarka do gałęzi, która zamieni nawet grubsze konary w zrębki drzewne.

Dmuchawa do liści

Nie jest może specjalnie przydatna do zagarniania liści na trawniku, ale za to fajnie sprawdza się do zamiatania tarasów, podjazdów, schodów i ścieżek. Zaoszczędzi Ci mnóstwo czasu i energii.

Piła łańcuchowa

Taką piłę powinien mieć każdy ogrodnik, który co jakiś czas wycina większe okazy lub przycina grube konary drzew. Choć lepiej sprawdziłaby się tutaj piła spalinowa, to taka akumulatorowa również może być wystarczająca do podstawowych prac w ogrodzie.

Kosiarka akumulatorowa

To hit od kilku sezonów. Coraz więcej osób przekonuje się do kosiarek akumulatorowych, którym na pewno nie można odmówić funkcjonalności, wygody użytkowania oraz całkiem niezłej wydajności. To idealna opcja do koszenia niewielkiego, zadbanego trawnika.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie