Najlepszy prezent dla bliskich - prezent indywidualny!

Krzysztof Jagielski
02.10.2017

Prezenty w formie opakowanego w prezent ładnego przedmiotu to klasyka gatunku, jednak coraz częściej odchodzi się od takiej formy obdarowywania bliskich. Dlaczego? Ponieważ (paradoksalnie) trudno jest trafić w gusta najbliższej nam osoby, wręczając jej coś praktycznego, ładnego i niecodziennego, a jednocześnie coś, co naprawdę mogłoby sprawić tej osobie przyjemność.

Tradycyjne prezenty - do lamusa

W ciągu roku okazji do obdarowywania najbliższych jest przynajmniej kilka. Klasyczne koszule, krawaty i skarpetki, kwiaty i czekoladki - kupowane na każdą okazję, przez wiele lat mogą się rzeczywiście znudzić. Bezosobowe bibeloty do postawienia na półkę lub praktyczne gadżety związane z zainteresowaniami, pozostawmy raczej jako prezenty dla osób, których nie znamy tak blisko, nie znamy ich zainteresowań, i którym nie wypada wręczyć zbyt osobistego prezentu. Swoim najbliższym powinniśmy sprawiać prezenty niecodzienne, związane z ich pasjami, wykorzystujące znajomość ich preferencji i potrzeb!

Internet - kopalnia ciekawych prezentów!

Pomysł na ciekawy prezent dla mamy, dziadka czy partnerki, możemy zaczerpnąć bezpośrednio z zakątków internetu. Znajdziemy tam niebanalne sklepy internetowe oferujące vouchery na nietypowe usługi. Możemy tam zakupić voucher prezentowy dla mamy, w ramach którego wykupimy jej na przykład relaksujący masaż w jednym z lokalnych gabinetów, lub wyjątkowy weekend w SPA. Taki prezent na pewno ucieszy mamę bardziej niż kolejny robot kuchenny lub książka kucharska, które zachęcają raczej do wzmożonej pracy, niż do odpoczynku.

Ciekawe doznania w charakterze prezentu!

Doświadczenia wielu ludzi wykazały, że najprzyjemniejsze są prezenty od serca - nie takie, które ładnie wyglądają na półce i były drogie. Nie takie, które możemy na siebie nałożyć i wyglądać lepiej. Najwięcej radości sprawia nam możliwość wspólnego spędzania czasu z bliskimi na robieniu tego, na co ma się naprawdę ochotę! Wspólna kolacja w romantycznej restauracji to oczywiście zawsze dobry pomysł, ale już nieco oklepany. Partnerce może się bardziej spodobać propozycja wspólnego spędzenia czasu podczas relaksującego masażu, lub podczas degustacji win albo na kursie przygotowywania sushi.

Święta, święta... co kupić bliskim?

Coraz większymi krokami zbliża się do nas zima, a wraz z nią - odwieczny dylemat każdego człowieka - jakie prezenty kupić najbliższym? Najciekawsze prezenty na święta to te, które kojarzyć się będą z indywidualnymi preferencjami i zainteresowaniami osoby, którą chcemy obdarować. Miłośnik mocnych wrażeń na pewno ucieszy się z vouchera na skok ze spadochronem lub przelot balonem po okolicy. Bardzo często takie vouchery są możliwe do zrealizowania dopiero przy odpowiedniej pogodzie - i między innymi dlatego są tak dobrymi prezentami. Posiadając voucher, obdarowana osoba może samodzielnie wybrać termin, kiedy będzie chciała go zrealizować. Są jednak takie prezenty, które można zrealizować o dowolnej porze roku - na przykład indywidualna sesja zdjęciowa, nauka tańca towarzyskiego, zakupy ze stylistką, i tym podobne.
Takie vouchery są fantastycznym pomysłem dla par, które poszukują ciekawego sposobu na wspólne spędzanie czasu w swoim mieście - to pomysł na prezent rocznicowy lub po prostu bez konkretnej okazji - na spędzenie ze sobą ciekawych kilku godzin lub wyjątkowego weekendu.

Na stronach internetowych oferujących sprzedaż takich voucherów prezentowych, możemy znaleźć wśród wielu ofert tę, która najbardziej odpowiada naszym preferencjom, czyli potrzebom osoby, jaką chcemy obdarować - zdecydowanie warto z takiej możliwości skorzystać!

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.