Najlepsze kempingi 2019 – zobacz gdzie wybrać się na wakacje

Krzysztof Jagielski
25.03.2019

Wakacje pod namiotem, w spartańskich warunkach i bez ubezpieczenia turystycznego. Z tym kiedyś kojarzyły się campingi. Oferta szybko się zmieniła i obecnie coraz więcej campingów jest dostosowanych również do potrzeb osób, które pod namiotem potrzebują WI-FI czy ciepłej kąpieli.

Camping na luksusowo na Zachodzie Europy

Stosunkowo nowym pomysłem na urlop jest luksusowy camping lub glamcamping. W Polsce brakuje takich miejsc, ale w Chorwacji czy Francji ich przybywa. Coraz więcej mieszkańców dużych miast ma komfortowe życie. Obiad w dobrej restauracji czy dostęp do basenu w budynku nie robią na nich wrażenia. Stąd mniejsze zainteresowanie hotelami. Atrakcyjne w ich oczach są natomiast rozrywki znane z dzieciństwa: kolacja przy ognisku czy spanie pod gwiazdami. Nadal nie mają jednak ochoty rezygnować z wygody, a w przypadku wielu freelancerów chodzi też o niezbędny dostęp do prądu czy internetu.

Luksusowe campingi pomysłem na wakacje dla rodziny

Stąd rosnąca popularność luksusowych campingów. Zamiast zwykłego namiotu można tam spać w jedwabnym wigwamie z wygodnymi łóżkami i bieżącą wodą. To też świetne rozwiązanie dla rodziców, którzy pamiętają wprawdzie z własnego dzieciństwa wakacje bez luksusów, ale trudno im sobie wyobrazić taki sam model wyjazdu dziś.

W takim wariancie warto pomyśleć o ubezpieczeniu na wakacje dla całej rodziny z pakietem uwzględniającym zarówno specyfikę wyjazdu zagranicznego, jak i potrzeby dzieci. Porównaj warianty i znajdź odpowiednie ubezpieczenie wakacyjne - kioskpolis.pl to wyszukiwarka, gdzie zrobisz to szybko i intuicyjnie.

Zagraniczne campingi mogą być też pomysłem na wakacje dla osób, które nie przepadają za tłumami. Nad polskim morzem latem nie ma co liczyć na spokój. Inaczej jest na przykład u wybrzeża Walii, które przyciąga romantycznymi widokami jak z Wichrowych Wzgórz. Morze jest nieco chłodniejsze, więc latem campingi nie cieszą się tak dużym zainteresowaniem, jak te we Władysławowie czy Dąbkach.

Ekstremalny camping z ubezpieczeniem turystycznym

Kto szuka mocniejszych wrażeń, z pewnością nie zapomni wakacji pod namiotem na pustyni. Taką możliwość dają liczne campingi w krajach Bliskiego Wschodu. Popularne są choćby te w parku narodowym Wadi Rumi w Jordanii, który obejmuje 720 km kw. chronionej pustyni. Wiele z nich organizuje spanie pod gwiazdami, przejażdżki na wielbłądzie czy off-road samochodem terenowym. To jednak już coś raczej dla osób o mocnych nerwach i z wykupionym dobrym ubezpieczeniem wakacyjnym.

Ciekawą propozycją jest też camping w Szwecji. Kraj ten słynie z prawa, zgodnie z którym każdy może rozbić namiot na dowolnym terenie, o ile nie jest to droga publiczna lub prywatne podwórko. Umożliwia to zwiedzenie tego drogiego kraju bez zbędnych kosztów, a do tego atrakcje takie jak jedzenie jagód z krzaka czy kąpanie się w jeziorze. Latem w niektórych regionach kraju jest jasno niemal przez całą dobę, więc długo można zwiedzać. Również spanie w lesie na dziko nie powinno być zbyt straszne, gdy zmrok zapada na krótko lub wcale.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.