Na co zwrócić uwagę kupując prezent osobie, którą dobrze znamy?

Remigisz Szulc
01.11.2018

Wybór dobrego prezentu dla kogoś bliskiego może być trudnym zadaniem oraz może przysporzyć nam niemało kłopotów. Znalezienie prezentu, z którego odbiorca będzie zadowolony, wymaga nieco myślenia naprzód, a także dobrej znajomości zarówno osobowości, jak i gustów obdarowywanej osoby.

Poniżej kilka punktów, na które warto zwrócić uwagę przed wyborem idealnego prezentu dla bliskiej nam osoby.

Sporządź listę zainteresowań i preferencji osoby, którą chcesz obdarować

Spersonalizuj prezent, siadając i tworząc listę zainteresowań i gustów danej osoby. Niezależnie od tego, czy są to gry wideo, czy tajskie jedzenie. Postaraj się zapisać jak najwięcej konkretnych przedmiotów lub doświadczeń, które dana osoba lubi lub sprawiają jej przyjemność.

  • zastanów się czy dana osoba jest introwertykiem czy ekstrawertykiem. Pomoże Ci to zdecydować jaki rodzaj doznań jest dla niej najlepszy
  • weź pod uwagę wiek osoby, którą chcesz obdarować. 45 latek może docenić inny prezent, niż ktoś kto ma 15 lat.

Zastanów się jak bliskie relacje masz z tą osobą

Jeśli masz bardzo bliskie relacje z tą osobą, np. intymne albo platoniczne, możesz wybrać prezent, który będzie bardziej osobisty. Jednak jeśli nie macie zbyt bliskich relacji, możesz zdecydować się na prezent, który będzie bardziej praktyczny. Na przykład:

  • romantyczny, rozważny lub sentymentalny prezent, dobrze sprawdzi się dla bliskiego partnera i osoby, z którą jesteśmy w związku
  • najlepszy przyjaciel może docenić symbol Twojej przyjaźni
  • jeśli jest to zwykła koleżeńska znajomość, karta podarunkowa wydaję się zawsze bezpieczną i praktyczną opcją

Spróbuj wytypować rzeczy, których dana osoba może potrzebować

Pomyśl o przedmiotach, których dana osoba potrzebuje w codziennym życiu lub o dużym zakupie, który dana osoba chciała zrobić, ale ciągle odkłada go w czasie. Może to być nowe urządzenie kuchenne, którego dana osoba szukała albo nowy plecak, który może przydać się na nowy rok szkolny lub inne gadżety. Tego typu prezent może być naprawdę dobrym rozwiązaniem.

Zapoznaj się z internetowymi listami życzeń danej osoby

Jeśli będziesz sprytny, możesz spróbować podejrzeć listy życzeń danej osoby w internecie. W dzisiejszych czasach wiele sklepów internetowych, pozwala użytkownikom na tworzenie tzw. list życzeń przedmiotów, które im się podobają lub, które planują zakupić. Jeśli uda Ci się dostać na profil danej osoby, to możesz podejrzeć listę życzeń i wybrać z niej prezent.

Zrób prezent domowej roboty

Prezenty domowej roboty mogą przynosić najlepsze efekty, ponieważ często są przemyślane i szczegółowe. Tego typu prezenty pokazują również odbiorcy, że poświęciłeś dużo czasu i wysiłku, aby wykonać upominek, co dana osoba na pewno doceni. Znajdź trochę czasu i stwórz prezent, który według Ciebie spodoba się odbiorcy.

Prezenty wykonane własnoręcznie mają dużo większą wartość sentymentalną i na pewno sprawią przyjemność osobie obdarowanej. Dodatkowo do takiego prezentu warto przygotować również własnoręcznie coś do jedzenia. Taka kolacja to idealny dodatek do prezentu i na pewno spotęguje pozytywne odczucia.

Artykuł przygotowany przez: www.ministerstwogadzetow.com

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie