Must have, czyli co kupić w pierwszej kolejności do nowego mieszkania?

Jerzy Biernacki
07.01.2020

Wyprowadzka na swoje to zawsze duże przeżycie. Nie każdy też może sobie pozwolić na to, aby od razu wyposażyć całe mieszkanie pod klucz. Gdy budżet jest mocno napięty, trzeba zacząć wyznaczać priorytety i skupić się na tych rzeczach, które są absolutnie niezbędne. W naszym poradniku znajdziesz listę must have. Wymieniamy przedmioty, które trzeba kupić w pierwszej kolejności do nowego mieszkania.

Pralka

To spory wydatek, ale lepiej mieć go od razu za sobą. Pralka jest niezbędna w każdym mieszkaniu, ponieważ w naszym kraju prywatne pralnie nie są wcale tak powszechne i łatwo dostępne. Poza tym każdorazowe zanoszenie rzeczy do prania byłoby na dłuższą metę po prostu uciążliwe. Dlatego jeśli musisz wybrać, czy kupić pralkę czy np. telewizor, zawsze postaw na tę pierwszą.

Płyta grzewcza

Drugi, obok pralki, sprzęt domowy, bez którego trudno jest sobie wyobrazić normalne funkcjonowanie. Możesz początkowo zrezygnować z piekarnika, ale na pewno nie z płyty grzewczej. Jest ona na tyle uniwersalna w zastosowaniu, że użyjesz jej zarówno do ugotowania obiadu, jak i zagotowania wody na herbatę czy kawę.

Lodówka

Nie mogło jej zabraknąć w naszym zestawieniu. Jeśli masz mocno napięty budżet, a przy tym stosunkowo niewielkie potrzeby żywieniowe (nie masz dzieci, jesteś singlem/singielką), to na razie możesz poprzestać na małej lodówce, którą da się kupić za 300-400 złotych. Wersją ekstremalną jest zakup lodówki turystycznej.

Czajnik

Co jak co, ale wypicie herbaty czy kawy w swoim pierwszym mieszkaniu jest tak oczywiste, jak to, że jutro wzejdzie słońce. Do tego potrzebujesz jednak czajnika. Masz już płytę grzewczą, więc w ramach oszczędności możesz poprzestać na tradycyjnym czajniku, nie elektrycznym.

Materac i pościel

Dobry sen to podstawa, dlatego choćby się waliło i paliło, musisz zabezpieczyć budżet na zakup porządnego materaca i pościeli. Nie musisz natomiast od razu inwestować w łóżko – przez kilka pierwszych tygodni przemęczysz się na samym materacu. Jeśli będzie to dobry produkt, to nawet nie odczujesz z tego powodu specjalnego dyskomfortu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.