Modne marki butów wśród młodzieży. Dziecko na pewno Cię o nie poprosi

Andrzej Winnicki
18.06.2024

W wieku nastoletnim kończy się etap, kiedy to rodzice mieli pełną swobodę w wyborze butów dla dziecka. Starsza pociecha zaczyna ulegać wpływom otoczenia, reklamom i modom, oczekując, że rodzice kupią jej takie buty, które wzbudzą uznanie w oczach rówieśników. W naszym poradniku wymieniamy te najpopularniejsze marki obuwia dla młodzieży.

Nike

Amerykańska marka od wielu lat jest pierwszym wyborem wśród młodzieży na całym świecie. Szczególnie pożądane są buty marki-córki, czyli Air Jordan, związanej oczywiście z postacią Michaela Jordana.

Modele butów Air Jordan osiągają zawrotne ceny z uwagi na ograniczoną podaż, potrafiąc kosztować grubo powyżej 1000 zł za parę.

Adidas

W gamie niemieckiej marki znajdziemy kilka modeli butów, które są pożądane przez dzieci i młodzież. Warto tutaj wspomnieć przede wszystkim o modelu Superstar, Stan Smith oraz Yeezy, który powstał w kolaboracji z Kanye Westem.

Converse

Kultowa marka obuwia, która dziś także cieszy się ogromnym powodzeniem wśród młodych ludzi. Na szczęście jest stosunkowo przystępna cenowo. Najpopularniejszym modelem jest kultowy Chuck Taylor All Star.

Vans

Marka kojarzona ze streetwearem i kulturą skate, nadal jest w kręgu zainteresowania młodych ludzi. Popularne modele Vansów to przede wszystkim Old Skool i Slip-On.

New Balance

Wielu młodych ludzi preferuje buty tej marki z uwagi na wygodę ich noszenia. Tutaj szczególną uwagę warto zwrócić na klasyczne sneakersy 574 i 997.

Dr. Martens

Marka raczej dla starszej młodzieży, która preferuje ciężką muzykę i rocka. Buty tej marki mają status kultowych, a za przykład może posłużyć model 1460.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie