Męska depilacja – dlaczego warto?

Remigisz Szulc
21.10.2021

Nie wiedzieć czemu męska depilacja wciąż budzi kontrowersje w naszym społeczeństwie. Podczas gdy żadna pani nie ma problemu z chwaleniem się nowymi metodami usuwania niechcianego owłosienia, to panowie raczej tego nie rozgłaszają w obawie przed stygmatyzacją. Męska depilacja nie jest żadnym powodem do wstydu, a wręcz można wyróżnić kilka wynikających z niej korzyści. Te najważniejsze omawiamy w naszym poradniku.

Higiena

Tak, usuwanie zbędnego owłosienia jest działaniem sprzyjającym higienie. Nie ma żadnego uzasadnienia dla utrzymywania owłosienia na przykład na klatce piersiowej, pod pachami czy na plecach – w końcu dziś wszyscy nosimy ubrania i argument „termiczny” przestał mieć jakiekolwiek znaczenie. Włosy są nośnikiem potu, dlatego przyczyniają się do tego, że pod koniec dnia czujemy się nieświeżo i niestety również nieprzyjemnie pachniemy.

Zadowolenie partnerki

To akurat rzecz gustu, natomiast jeśli Twoja partnerka wyraźnie opowiada się za opcją gładką, to warto wsłuchać się w jej oczekiwania. Usunięcie nadmiernego owłosienia nie urazi Twojej męskiej dumy (przecież i tak nie paradujesz przed obcymi ludźmi nago), natomiast może mieć pozytywny wpływ na Twoje relacje intymne z partnerką.

Estetyczny wygląd

Męskie owłosienie poza głową i twarzą może być oczywiście estetyczne, o ile jest zadbane i kontrolowane. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku panów, którzy np. mają gęste włosy na plecach i ramionach oraz loczki na klatce piersiowej. Z takimi włosami warto zrobić porządek, by prezentować się dużo lepiej np. na plaży czy na basenie.

Pozbycie się kompleksów

Do niedawna sądzono, że panowie o bardzo bujnym owłosieniu, na przykład na plecach, muszą to zaakceptować i ewentualnie ukrywać się przed wzrokiem innych, jeśli mają z tego powodu kompleksy.

Dziś takie twierdzenie jest całkowicie nieaktualne. Istnieje mnóstwo metod skutecznej męskiej depilacji, na czele z zabiegami laserowymi, które pozwalają trwale rozwiązać problem nadmiernego owłosienia w newralgicznych punktach ciała, z czego warto skorzystać.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.