Laptop dla studenta – jaki kupić?

Remigisz Szulc
19.10.2021

Trudno byłoby sobie wyobrazić naukę bez komputera. Nie chodzi już nawet o coraz bardziej rozpowszechnione nauczanie zdalne, ale też o konieczność dostępu do Internetu w celu wyszukiwania potrzebnych materiałów źródłowych, informacji etc. Dlatego laptop dla studenta wydaje się być nieodłącznym elementem wyposażenia żaka – tak jak dawniej zeszyt i dobry długopis. Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego laptopa? Sprawdź w naszym poradniku.

Dobre podzespoły

Laptop dla studenta nie musi być modelem ani biznesowym, ani high-endowym. Nie powinien to być jednak także najtańszy komputer, który nie poradzi sobie z obsługą podstawowego oprogramowania czy nie zapewni możliwości komfortowej pracy w kilku oknach przeglądarki. Takim przyzwoitym minimum będzie procesor klasy Intel Core i3, pamięć RAM 8 GB oraz wbudowana karta graficzna.

Pakiet biurowy

Warto poszukać takiego laptopa, który w cenie oferuje już dostęp do rocznej subskrypcji pakietu biurowego MS Office. Dzięki temu „na dzień dobry” studentowi odpadnie dodatkowy koszt. Oczywiście są dostępne darmowe alternatywy dla pakietu MS Office, natomiast nie mogą się one z nim równać pod względem funkcjonalności i niezawodności.

Duży monitor z dobrą rozdzielczością

Na pewno dobrym pomysłem będzie zakup laptopa z monitorem o przekątnej 17 cali. Owszem, jest on znacznie większy, za to praca na nim będzie o wiele bardziej komfortowa – szczególnie w zakresie pisania tekstów. Obecnie radzimy szukać modelu z monitorem o rozdzielczości Full HD.

Pełnowymiarowa klawiatura

Wiele dostępnych laptopów ma „okrojoną” klawiaturę bez sekcji numerycznej, co na dłuższą metę może być męczące dla studenta. Dlatego lepszym wyborem będzie zakup modelu z pełnowymiarową klawiaturą.

Wbudowane głośniki

Niby nic wielkiego, a cieszy – zwłaszcza studenta, który na pewno będzie wykorzystywać ten laptop również do oglądania filmów czy słuchania muzyki. Dlatego wbudowane głośniki, najlepiej dobrej klasy, są mile widzianym dodatkiem.

Solidna obudowa

Na koniec zwracamy jeszcze uwagę na jakość wykonania laptopa, ze szczególnym uwzględnieniem obudowy. Ideałem byłoby znalezienie w dostępnym budżecie komputera z metalową obudową, który po prostu dużo lepiej zniesie częste przenoszenie, a nawet upadki. Taka obudowa jest odporna na typowe uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu laptop powinien posłużyć o wiele dłużej.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.