Kupujemy elektronarzędzia do firmy budowlanej – czym warto się kierować?

Mariusz Siwko
03.03.2023

Prowadzenie profesjonalnych robót budowlanych, remontowych czy instalacyjnych bez elektronarzędzi? Trudno to sobie wyobrazić. Każdy fachowiec korzysta z wiertarki, wkrętarki, szlifierki, wyrzynarki, piły ukosowej i wielu innych sprzętów, które przyspieszają pracę i zapewniają jej wysoką precyzję. Jeśli właśnie jesteś na etapie wyboru elektronarzędzi do Twojej firmy budowlanej, to sprawdź, czym warto się tutaj kierować.

Celuj w elektronarzędzia należące do jednej rodziny urządzeń

Rozsądnie jest zdecydować się na elektronarzędzia jednego, renomowanego producenta, najlepiej z tej samej rodziny (serii). Dlaczego? Ponieważ pozwoli to korzystać ze wspólnych akumulatorów, ładowarek, bez problemu dokupić części zamienne i wyposażenie dodatkowe, a także daje coś bezcennego w pracy profesjonalisty: przewidywalność.

Marka ma znaczenie

Nie ma się co oszukiwać, że tanie elektronarzędzia są równie dobre jak te markowe. Jeśli potrzebujesz urządzeń do ciężkiej, codziennej pracy, to nie oszczędzaj na ich zakupie. Sprawdzonymi producentami elektronarzędzi, którym z pewnością można zaufać, są Makita, Milwaukee, Bosch, Stanley, Hilti czy DeWalt.

Nie bój się elektronarzędzi akumulatorowych

Wielu profesjonalistów wciąż nie ma przekonania do elektronarzędzi z zasilaniem akumulatorowym. Rzeczywiście, jeszcze do niedawna nie mogły się one równać pod względem wydajności z klasycznymi urządzeniami podłączanymi do gniazdka. Dziś wygląda to zupełnie inaczej. W tej dziedzinie nastąpił ogromny postęp i naprawdę rzadko się zdarza, aby elektronarzędzie akumulatorowe nie poradziło sobie z realizacją jakiegoś zadania.

Sprawdź dostępność serwisu i warunki świadczenia gwarancji

Pamiętajmy, że w warunkach profesjonalnych elektronarzędzia są użytkowane w sposób bardzo intensywny, co zwiększa ryzyko awarii. Dlatego rozsądnie jest zainwestować w urządzenia takiego producenta, który posiada autoryzowany serwis w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania. Zwróć również uwagę na to, czy naprawa gwarancyjna jest realizowana w systemie door-to-door, co zaoszczędzi Ci mnóstwo czasu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie