Kupowanie dla dzieci butów przez Internet – czy warto?

Piotr Kowalczyk
24.03.2020

Kupowanie butów przez Internet dla dzieci może wydawać się ryzykowne, jednak wielu rodziców wybiera właśnie taką formę zakupów. Okazuje się, że wybór jest naprawdę bardzo duży i istnieje możliwość kupienia butów, które nie pasują do panującej za oknem aury. Jeśli szukam butów przeznaczonych na inny sezon, to właśnie zakup przez Internet okazuje się idealnym wyborem.

Jak wybierać buty dziecięce przez Internet?

Wybór butów dziecięcych przez Internet odbywa się nieco inaczej niż w sklepie stacjonarnym. W końcu dziecko nie ma możliwości przymierzenia odpowiedniej pary. Nie oznacza to, że dobranie dopasowanego obuwia jest niemożliwe. Wystarczy, że dokładnie zmierzymy stopę dziecka, co pozwoli nam na dobranie świetnych butów na wiele miesięcy. Dziecko może samodzielnie wybrać spośród wielu modeli, a my sprawdzimy nie tylko cenę butów, ale również ich wygląd. Wiele sklepów online wprowadziło również podgląd butów dziecięcych w technologii 3D, co pozwala na oglądanie je z różnych stron i perspektyw. 

Najważniejsze oprócz wyglądu jest ich wielkość. Długość wkładki, jaka jest nam potrzebna, ustalamy po zmierzeniu stopy dziecka. Robimy to za pomocą czystej kartki A4, a także miarki oraz ołówka. Pięta dziecka powinna być oparta o ścianę i musi znajdować się na kartce. Stopę mierzymy od pięty do końca najdłuższego palca. Szerokość mierzymy z kolei od początku palucha do kostki, znajdującej się przy najmniejszym palcu. Przy butach zimowych warto wziąć pod uwagę również grubość wkładki oraz dodatkowe skarpetki, dlatego powinny być one większe o około pół rozmiaru.

Jakie buty dla dzieci warto kupować przez Internet?

Przez Internet najbezpieczniej kupować dziecinne buty sportowe, letnie buty dziecięce, np. odpinane sandałki albo klapki. Dzieci mogą łatwo wyregulować sobie szerokość buta do swojej stopy poprzez lżejsze zapinanie paska na rzep, czy wiązanie sznurówek w określony sposób. Buty dziecięce, które z kolei lepiej przymierzyć przed zamówieniem to np. eleganckie lakierki wykonane ze skóry, których nie wyregulujemy tak łatwo i są bardziej przylegające do stopy.

Na co zwrócić uwagę kupując buty dziecięce w Internecie?

Kupując buty dla dzieci w sieci, warto sprawdzić, czy w razie źle dobranego rozmiaru albo koloru możemy zwrócić bezpłatnie produkt na wyznaczony na stronie adres. Często dziecko musi samodzielnie sprawdzić, czy buty są odpowiednie i nie uwierają. Zakupy online pozwalają nam na spokojne spróbowanie butów w domu, również ze strojem, do którego je dobieramy. Przy zakupach online należy również sprawdzić informacje o producencie butów – czy posiadają one specjalne atesty, jak są wykonane i czy posiadają odpowiednią wkładkę dla dzieci, która samodzielnie dopasowuje się do stopy. Przy zakupie butów dziecięcych warto również zwrócić uwagę na ich wykończenie oraz sprawdzić, czy nie posiadają odstających elementów, które mogą narażać stopę dziecka na urazy i obtarcia.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.