Krzesełko do karmienia dla dziecka: na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Marek Szydełko
27.11.2020

Krzesełko do karmienia jest niezbędnym elementem wyposażenia domu czy mieszkania na pewnym etapie życia dziecka. Kiedy maluszek jeszcze nie siedzi zbyt pewnie, a tym bardziej, gdy nie można go posadzić na tradycyjnym krześle z powodu bezpieczeństwa, rodzice muszą zainwestować właśnie w takie krzesełko. Bardzo ułatwia ono życie, ale tylko pod warunkiem, że wybierzemy odpowiedni model. Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem konkretnego krzesełka do karmienia?

Rozmiar krzesełka

To pierwsza rzecz, którą warto zbadać. Choć bardzo duże krzesełko do karmienia sprawia wrażenie bezpieczniejszego, to uwierz, że szybko zacznie Cię irytować. Zajmie mnóstwo miejsca, trudno będzie je przenosić np. z kuchni do salonu. Jeśli nie chcesz, aby krzesełko stało się głównym meblem w domu czy mieszkaniu, to poszukaj jednak czegoś bardziej kompaktowego.

Stabilność

Dziecko posadzone w krzesełku do karmienia musi być w nim bezpieczne. Maluch z pewnością nie będzie grzecznie siedzieć i w końcu zacznie a to machać nóżkami, a to się bujać czy nawet próbować wstać. Dlatego koniecznie zwróć uwagę na to, czy dany model krzesełka zapewnia dostateczną stabilność i jest trudny do przewrócenia.

Pasy bezpieczeństwa

Nieodzowny element wyposażenia każdego krzesełka do karmienia. Wszyscy rodzice z czasem zaczynają zostawiać dziecko w krzesełku, np. po to, aby spokojnie zjadło przekąskę i obejrzało bajkę. Aby było to możliwe, musimy mieć pewność, że dziecko jest bezpieczne, a to gwarantują właśnie pasy. Uniemożliwią one maluchowi wydostanie się z krzesełka, wstawanie etc.

Łatwość czyszczenia

Wybierając krzesełko do karmienia zwróć uwagę na to, czy będzie można je szybko i łatwo wyczyścić po jedzeniu. Przygotuj się na to, że dziecko je całkowicie zapaćka. Z tego powodu słabo sprawdzają się krzesełka z materiałową tapicerką – owszem, wyglądają bardzo ładnie, ale są strasznie niepraktyczne. Dużo lepszym wyborem będzie krzesełko z plastiku z wkładką z PVC, którą można szybko przetrzeć szmatką czy umyć pod bieżącą wodą.

Możliwość szybkiego złożenia

Sprawdź, czy dane krzesełko jest łatwe do złożenia – przyda się to np. podczas wizyt u znajomych czy rodziny, kiedy postanowicie zabrać krzesełko ze sobą. Z – pisząc kolokwialnie – „rumodłem” będzie to znacznie utrudnione.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.