Koszulka funkcyjna na siłownię – dlaczego warto ją kupić?

Jerzy Biernacki
18.02.2022

Kompletując strój na siłownię często po macoszemu traktujemy kwestię koszulki. Wiele osób sięga po zwykły t-shirt i dopiero po pierwszym treningu uzmysławia sobie, że to nie była dobra decyzja. Znacznie lepszym wyborem będzie tutaj koszulka funkcyjna. Dlaczego? Sprawdź jej najważniejsze zalety z punktu widzenia osoby trenującej na siłowni.

Nie będziesz się tak mocno pocić

Podstawową zaletą koszulki funkcyjnej jest to, że zapewnia ona znakomitą wentylację. Skuteczna wymiana powietrza pozwala na bieżąco chłodzić rozgrzane ciało, dzięki czemu mniej się pocisz i zachowujesz wyższy komfort podczas treningu. Aby się o tym przekonać wystarczy przeprowadzić prosty test i połowę treningu zrobić w koszulce funkcyjnej, a połowę w zwykłym bawełnianym t-shircie. Różnica będzie ogromna.

Ułatwia utrzymanie prawidłowej postawy

Koszulki funkcyjne są bardzo ściśle dopasowane do ciała, sprawiając wrażenie drugiej skóry. Ma to tę zaletę, że wymusza utrzymanie prawidłowej postawy – jeśli zaczniesz się garbić czy rozluźniać mięśnie brzucha, to zwyczajnie będzie Ci niewygodnie.

Nie przeszkadza podczas wykonywania ćwiczeń

Dopasowanie koszulki funkcyjnej do ciała sprawia również, że nie tworzą się żadne fałdy materiału, co ma znaczenie w przypadku wykonywania ćwiczeń z użyciem wolnych ciężarów. Zapomnisz o irytującym plątaniu się koszulki o gryf sztangi czy zahaczaniu materiałem o maszyny do ćwiczeń.

Motywuje do pracy nad swoim ciałem

Nie bez znaczenia jest również to, że koszulka funkcyjna podkreśla muskulaturę – nawet dość wątłą. Ma to pozytywny wpływ na Twoją motywację, ponieważ z miesiąca na miesiąc będziesz wyraźnie widzieć postępy. Atrakcyjny wygląd ciała, podkreślony przez koszulkę funkcyjną, będzie dostatecznym powodem, aby starać się jeszcze bardziej i dawać sobie większy wycisk.

Jest bardzo wytrzymała

Dobra koszulka funkcyjna może kosztować nawet kilkaset złotych i jest to powód, dla którego wiele osób nawet nie rozważa takiego zakupu. Warto jednak spojrzeć na to od innej strony. Taka koszulka jest produktem bardzo wysokiej jakości, dlatego powinna Ci posłużyć przez wiele lat. Dodatkowo elastyczny materiał sprawia, że koszulka świetnie dopasowuje się do ciała, dlatego nawet jeśli wypracujesz dużą masę mięśniową, to i tak nadal możesz korzystać z tej samej koszulki. To po prostu dobra inwestycja.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.