Kosmetyki z jadem żmii – co powinnaś o nich wiedzieć?

Maciej Piwowski
06.06.2022

Jad żmii nie kojarzy się z niczym przyjemnym, tymczasem jest prawdziwym hitem w świecie kosmetyków. Zawierające go produkty są promowane przez blogerki urodowe i zachwalane za rzekomo cudowne właściwości odmładzające. Co warto wiedzieć o kosmetykach z jadem żmii? Sprawdź to w naszym poradniku.

Jad żmii – dlaczego dodaje się go do kosmetyków?

Powodem jest jeden ze składników takiego jadu, czyli neuropeptyd. Badania wykazały, że ma on silne właściwości kosmetyczne i bardzo dobrze sprawdza się w pielęgnacji skóry. Neuropeptyd jest stosowany zarówno w kosmetykach drogeryjnych, jak i w profesjonalnych produktach używanych do zabiegów kosmetycznych i kosmetologicznych.

To warto wiedzieć

W kosmetykach stosuje się syntetyczny zamiennik jadu żmii – równie skuteczny, a przy tym tańszy i pozyskiwany bez szkody dla środowiska.

Działanie jadu żmii

Kosmetyki z jadem żmii są wykorzystywane przede wszystkim do zabiegów anti-aging. Neuropeptyd wykazuje silne właściwości odmładzające – można go wręcz porównać do popularnego botoksu. Substancja w stężeniu takim, jakie występuje w kosmetykach dla ludzi, jest oczywiście w pełni bezpieczna.

Jad żmii ma za zadanie blokować skurcz mięśni mimicznych. Tym samym następuje ich rozluźnienie, co przyczynia się do wygładzania zmarszczek mimicznych. Kosmetyki z jadem żmii mogą być stosowane również w celu pozbycia się obrzęków, sińców czy innych dermatoz.

Ważne jest przy tym to, że efekt po używaniu kosmetyków z jadem żmii jest naturalny, co na pewno przypadnie do gustu paniom będącym przeciwniczkami wszelkich zabiegów upiększających, szczególnie inwazyjnych.

Ile kosztują takie kosmetyki?

Jad żmii znajdziemy przede wszystkim w kremach oraz serum. Na szczęście są one dostępne również na przeciętną kieszeń – ceny markowych kremów z tym składnikiem zaczynają się już od około 50 złotych. Ostateczna cena jest oczywiście uzależniona od konkretnej marki oraz całościowego składu kosmetyku.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie