Kosmetyki, których nie może zabraknąć w męskiej szafce. Co powinieneś kupić?

Andrzej Winnicki
15.01.2021

Mitem jest twierdzenie, że prawdziwy facet nie używa kosmetyków. Panowie również dbają o siebie i chcą hamować widoczne efekty upływającego czasu. Szczególnie dotyczy to mężczyzn na eksponowanych stanowiskach, dla których wizerunek jest podstawą udanych relacji biznesowych. Niezależnie od tego, czym się zajmujesz na co dzień, w Twojej szafce łazienkowej musi się znaleźć zestaw podstawowych kosmetyków. Sprawdź, które powinieneś umieścić na swojej liście zakupów.

Pianka lub żel do golenia

Podstawa, nawet jeśli jesteś brodaczem. Nosząc zarost i tak musisz co jakiś czas go wyrównywać, w tym przy samej skórze, do czego przyda Ci się pianka lub żel. Jeśli natomiast golisz się na gładko, to wybór jednego z tych kosmetyków jest zupełnie oczywisty.

Pomada do brody

Coś dla brodaczy, zwłaszcza tych, którzy chcą, aby bujny zarost był atutem ich urody, a nie stawiał ich w jednym szeregu z osobami bez dachu nad głową. Wbrew obiegowej opinii dbanie o zarost jest trudną i czasochłonną sztuką. Będziesz potrzebować sporego arsenału kosmetyków, ale jeśli chcesz zacząć skromnie, to zainwestuj w mydło oraz właśnie pomadę do stylizacji brody.

Kosmetyk do stylizacji włosów

Celowo nie piszemy „żel”, „krem” czy „pianka”, bo każdy mężczyzna może mieć tutaj własne preferencje. Ważne, aby mieć w swojej szafce co najmniej jeden kosmetyk do stylizacji włosów, bo dzięki niemu można łatwo utrzymać estetyczną fryzurę przez kilka godzin.

Antyperspirant

Trudno sobie wyobrazić, aby jakikolwiek zadbany facet nie korzystał z tego kosmetyku. Nawet jeśli bierzesz prysznic kilka razy dziennie i regularnie się depilujesz, to i tak nie jesteś w stanie zahamować produkcji potu. Antyperspirant da Ci pewność, że niezależnie od sytuacji pachniesz kosmetykiem, a nie własną wydzieliną.

Krem do twarzy

Dobrze czytasz. Nawet jeśli jesteś dość młody, to powinieneś zacząć używać kremu do twarzy. Pozwoli Ci on dużo lepiej zadbać o wygląd cery – odpowiednio nawilżona będzie mniej podatna na tworzenie się trądzikowych krostek. Rodzaj kremu dobierz do wieku oraz specyfiki swojej cery (tłusta, sucha, normalna).

Krem do dłoni i paznokci

Zadbane dłonie i paznokcie są podstawą męskiej elegancji, dlatego tych kosmetyków również nie może zabraknąć w Twojej szafce. Używaj ich codzienne, szczególnie jeśli masz dłonie z tendencją do dermatoz, pękania i alergii na kontakt z np. chemią.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.