Kosiarka dla kobiety – na co powinnaś zwrócić uwagę?

Piotr Kowalczyk
12.10.2021

Zwykle to mężczyzna jest odpowiedzialny za regularne koszenie przydomowego trawnika. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz liczyć na pomoc partnera, to musisz poradzić sobie z tym sama. Najważniejsze jest zainwestowanie w odpowiednią kosiarkę. Która będzie dobrym wyborem dla kobiety? Sprawdź, na co warto zwrócić szczególną uwagę analizując poszczególne modele dostępne na rynku.

Waga kosiarki

Pierwszą rzeczą, którą warto wziąć pod uwagę, jest masa własna urządzenia. Jeśli kosiarka waży np. 7-8 kilogramów, to możesz być pewna, że będzie Ci się nią trudno manewrować, nie wspominając już o wytaszczeniu jej z domku gospodarczego. Szukaj więc czegoś lekkiego, nawet kosztem wydajności – może dobrym wyborem dla Ciebie będzie kosiarka elektryczna? Wiele zależy tutaj od powierzchni trawnika.

Szerokość koszenia

To ważny parametr, ponieważ od niego zależy, ile czasu zajmie Ci skoszenie całego trawnika. Jeśli masz spory teren zielony wokół domu, to szukaj kosiarki o szerokości koszenia minimum 45 centymetrów. Dzięki temu nie będziesz musiała wykonywać tak dużej liczby przejazdów.

Pojemność kosza

Szukając kosiarki dla kobiety nie sugeruj się jak największą pojemnością kosza. To istotna kwestia dla facetów, ale Tobie może być ciężko podnieść kosz wypełniony np. 50-litrami świeżo skoszonej trawy. Lepiej więc poszukaj czegoś z mniejszym koszem, abyś nie miała problemu z przesypywaniem trawy na kompost czy do worków na bioodpady.

Napęd

Tutaj nie ma się nawet nad czym zastanawiać. Idealna kosiarka dla kobiety powinna mieć funkcję napędu, którą można porównać do wspomagania układu kierowniczego w samochodzie. Dzięki napędowi kosiarka jedzie sama, nie trzeba jej pchać, a jedynie wyznaczać kierunek jazdy. To bardzo ułatwia koszenie, zwłaszcza dużego, nierównego terenu, gdzie trafiają się strome podjazdy.

Regulacja wysokości rączki

Na koniec sprawdź jeszcze, czy dana kosiarka w ogóle jest dopasowana do Twojego wzrostu. To wcale nie jest takie oczywiste. Radzimy upewnić się, że zakres regulacji wysokości rączki pozwoli Ci komfortowo operować maszyną. Z tego powodu na pewno dobrym pomysłem będzie wybranie się do sklepu stacjonarnego i przymierzenie się do kilku modeli kosiarek.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.