Komis samochodowy: co musisz kupić na dobry początek (poza samochodami)?

Andrzej Winnicki
25.09.2023

Prowadzenie komisu samochodowego to wciąż dobry pomysł na biznes. W Polsce zdecydowana większość osób może sobie pozwolić na zakup jedynie używanego auta, stąd istnieje na nie duży popyt. Jeśli planujesz otwarcie własnego komisu, to wiedz, że czeka Cię kilka sporych inwestycji na dobry początek. Oto lista rzeczy, jakie musisz kupić.

Kontener biurowy

Potrzebujesz miejsca, w którym będziesz przyjmować klientów zainteresowanych zakupem auta, do czego idealnie nadaje się kontener biurowy. Jest niedrogi, mobilny, można go ogrzać np. klimatyzacją z funkcją grzania i postawić w ciągu jednego dnia.

Materiały do utwardzenia terenu

Dbając o komfort klientów warto dopilnować, aby mieli oni możliwość oglądania samochodów w każdych warunkach pogodowych. Tutaj niezbędne jest utwardzenie placu komisowego, do czego można wykorzystać nie tylko kostkę brukową, ale też np. kruszywo czy kamień drogowy.

System monitoringu

Samochody to majątek komisu, dlatego trzeba zwiększyć ich ochronę i zminimalizować ryzyko kradzieży. Podstawą jest system monitoringu, który może być podłączony do centrali wynajętej firmy ochroniarskiej.

Nośniki reklamy

Komis musi być dobrze widoczny z drogi, o co można zadbać poprzez zainwestowanie w nośniki reklamy – flagi, bannery, billboardy etc. Wszystko zależy tutaj od lokalizacji komisu oraz budżetu, jakim dysponuje początkujący przedsiębiorca.

Myjka ciśnieniowa

Sprzedaż samochodów używanych jest nierozerwalnie związana z dbaniem o ich atrakcyjny wygląd. Auta trzeba regularnie myć, nawet co kilka dni. Robienie tego ręcznie byłoby bardzo czasochłonne i męczące, dlatego warto od razu zainwestować w porządną myjkę ciśnieniową z pianownicą.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie