Kominek elektryczny – jakie są jego zalety?

Krzysztof Jagielski
07.03.2022

Wiele z nas marzy o tym, aby mieć w domu kominek. I o ile nie stanowi to większego problemu dla właścicieli domów jednorodzinnych, o tyle taka opcja zwykle nie wchodzi w grę w mieszkaniu w bloku. Na szczęście jest ciekawa alternatywa – kominek elektryczny. Zainteresowanie takimi kominkami rośnie z roku na rok, dlatego warto omówić ich najważniejsze zalety. Szczegóły znajdziesz w naszym poradniku.

Bardzo łatwy montaż

Montaż kominka elektrycznego nie jest bardziej skomplikowany od podłączenia nowego telewizora. Musimy tylko znaleźć na niego odpowiednie miejsce, w którym mamy dostęp do gniazdka elektrycznego (kominki wymagają zwykłego zasilania 230V). W zależności od modelu, kominek możemy postawić na podłodze lub przymocować go do ściany na dowolnej wysokości.

Nie wymaga dodatkowej instalacji

Ogromną zaletą kominków elektrycznych jest to, że nie trzeba do nich stosować żadnej dodatkowej instalacji wentylacyjnej czy doprowadzać świeżego powietrza z zewnątrz. Dlatego można taki kominek zamontować w praktycznie dowolnym pomieszczeniu, nawet w łazience czy w sypialni, czego nie zrobimy już, gdy zamarzy się nam mieć tradycyjny wkład kominkowy czy piecyk na pellet.

Daje przyjemne ciepło

Wbrew obiegowej opinii kominki elektryczne nie są tylko „atrapami”, ale naprawdę mogą stanowić dodatkowe źródło ciepła w pomieszczeniu. Oczywiście nikt nie będzie takim kominkiem grzać przez cały czas z uwagi na wysokie ceny prądu, jednak jeśli chcemy przyjemnie spędzić wieczór przed telewizorem, to możemy włączyć sobie kominek i w krótkim czasie podnieść temperaturę np. w salonie.

Wprowadza miły klimat do pomieszczenia

Co prawda gołym okiem widać, że „płomień” kominka jest generowany sztucznie, ale jest to jakaś alternatywa dla żywego płomienia, gdy z przyczyn technicznych nie mamy możliwości zamontować tradycyjnego wkładu kominkowego.

Jest bezobsługowy

Na koniec wspomnijmy jeszcze o tym, że kominek elektryczny nie wymaga praktycznie żadnej obsługi. Jedyne, co trzeba zrobić, aby z niego skorzystać, to nacisnąć przycisk na pilocie. Nie ma popiołu, niczego nie czyścimy, nie kupujemy i nie rozdrabniamy drewna. To bardzo wygodne rozwiązanie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.