Kochasz ubraniowe shoppingi? Sprawdź, jak nie wydawać na nie majątku!

Maciej Piwowski
06.12.2017

Klasyczny shopping to jedno z ulubionych zajęć wielu kobiet. Nic tak nie relaksuje, jak możliwość buszowania po sklepach i przeglądania najnowszych kolekcji popularnych marek. Shopping to jednak także niebezpieczna zabawa – głównie z finansowego punktu widzenia. Biegając po sklepach łatwo jest stracić głowę i wydać więcej, niż się zamierzało. Warto więc stosować się do kilku prostych zasad, promowanych także przez stylistki. Dowiedz się, jak nie wrócić z shoppingu z przekroczonym limitem na karcie kredytowej.

Kupuj więcej ciuchów uniwersalnych

W branży modowej nazywa się je basicami. Są to ubrania, które świetnie pasują na każdą okazję i to one powinny dominować w Twojej garderobie. Stylistyczne cudeńka powinnaś kupować okazjonalnie, bo nie będziesz mogła ich zbyt często zakładać – są zbyt łatwe do zapamiętania.

Zbieraj rabaty, gdzie tylko się da

Zapisz się na newslettery portali o modzie, sklepów internetowych, domów mody, regularnie odwiedzaj też ich fanpage na Facebooku. Często można tam znaleźć kody rabatowe, które pozwalają znacznie obniżyć cenę w sklepie. Jeśli bardzo interesujesz się modą, kupuj czasopisma poświęcone temu tematowi – w nich także pojawiają się kupony rabatowe.

Szukaj za granicą

Jeśli nie masz problemu z kupowaniem ciuchów online, to koniecznie szukaj najlepszych okazji w zagranicznych sklepach, które często oferują o wiele lepsze ceny niż polskie. Niektóre molochy wysyłkowe dają też sporo czasu na zwrot towaru, dlatego możesz spokojnie przymierzyć ciuch i bez problemu go oddać, jeśli nie będzie dobrze na Tobie leżeć.

Leć do Londynu

Shopping w Londynie kojarzy Ci się z rozrywką dla bogatych? Niekoniecznie? Stolica Wielkiej Brytanii to jedno z największych na świecie zagłębi outletów i świątynia promocji. Możesz się tam nieźle obkupić i wydać na to mniej, niż robiąc standardowe zakupy w polskiej galerii handlowej. W dobie regularnych połączeń lotniczych z Londynem (można tam dolecieć z wielu polskich miast) i tanich biletów, taka podróż naprawdę ma sens.

Kupuj tam, gdzie możesz bez problemu zwrócić towar

Dzięki temu możesz kupić bardzo dużo ciuchów i na spokojnie przymierzyć je w domu, a następnie zostawić sobie tylko te, które naprawdę Ci się podobają i świetnie na Tobie leżą. Unikniesz w ten sposób wpadnięcia w pułapkę zastawioną przez specjalistów od urządzania sklepów. Specjalne oświetlenie, wyszczuplające lustra – to tylko kilka ze znanych sztuczek.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.