Klocki Playmobil – dlaczego warto je kupić na prezent dla dziecka?

Andrzej Winnicki
07.12.2023

Od razu zaznaczamy, że nie jest to artykuł sponsorowany i nie mamy nic wspólnego z marką Playmobil. Oceniamy je wyłącznie w sposób obiektywny, z punktu widzenia rodziców, którzy właśnie kupili kolejny komplet klocków Playmobil swojemu dziecku. W naszej ocenie jest to świetna zabawka, a po kilka argumentów zapraszamy do naszego poradnika.

Duże elementy

Pod tym względem klocki Playmobil bardziej przypadły nam do gustu niż LEGO, ponieważ spokojnie może się nimi bawić młodsze dziecko. Owszem, w zestawach bywają małe elementy, natomiast np. figurki są na tyle duże, że raczej nie trzeba się obawiać o bezpieczeństwo pociechy. Zaletą takiej budowy klocków Playmobil jest również to, że bardzo szybko się je składa (choć, trzeba uczciwie przyznać, nie daje to tyle frajdy, co w przypadku klocków LEGO).

Kreatywne zestawy

Oferta klocków Playmobil nie jest może tak bogata jak LEGO, ale naprawdę jest w czym wybierać. Nasze dzieci bawią się zestawami szpitalnymi, budowlanymi i kempingowymi, a są też propozycje np. dla fanów opowieści o piratach, lotnictwa, służb ratunkowych itd.

Trwałość

W naszym domu jest już kilka zestawów Playmobil, w tym jeden, który ma 4 lata i w tym czasie był naprawdę intensywnie użytkowany. Klocki wciąż są w idealnym stanie, spokojnie można byłoby je sprzedać. To dla nas dostateczne potwierdzenie dobrej jakości wykonania, ale też uzasadnienie – niestety – stosunkowo wysokiej ceny klocków.

Bardzo ładnie prezentują się na półce

I co ważne: wielokrotne zdejmowanie i stawianie klocków na półce nie powoduje, że za każdym razem ginie jeden z drobnych elementów, co bardzo przeszkadza w przypadku zestawów LEGO. Jeśli chcesz sprawić dziecku klocki, które będą dawać frajdę również już po ułożeniu, to Playmobil jest dobrym wyborem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie