Kiedy możesz liczyć na specjalne oferty w sklepach internetowych?

Mariusz Siwko
06.03.2018

Jeśli kupujesz online, to z pewnością robisz to z dwóch powodów: dla wygody oraz by zaoszczędzić sporo pieniędzy. Warto jednak wiedzieć, że sklepy internetowe mają znacznie większe możliwości w zakresie przygotowywania specjalnych ofert dla swoich klientów – są po prostu znacznie bardziej elastyczne niż tradycyjne punkty stacjonarne. Sprawdź, kiedy warto planować zakupy w sieci, by móc liczyć na najkorzystniejsze oferty e-sprzedawców.

Walentynki

To zwykle pierwszy moment w nowym roku, gdy e-sklepy decydują się na przygotowanie specjalnych ofert. Przodują w tym zwłaszcza sklepy z bielizną, drobnymi upominkami oraz elektroniką.

Dzień Kobiet

Przed 8 marca e-sklepy masowo zaczynają promować ofertę dla pań. Znów prym wiodą sprzedawcy bielizny, która jest najpopularniejszym prezentem z okazji Dnia Kobiet. Świetne okazje można też upolować w internetowych kwiaciarniach.

Wielkanoc

Przed Wielkanocą (która wypada w marcu lub w kwietniu) e-sklepy organizują specjalne oferty na zabawki i stroiki świąteczne. Ponieważ jest to okres przedwiosenny, uaktywniają się sprzedawcy akcesoriów ogrodniczych oraz roślin, nawozów, traw i elementów architektury ogrodowej.

Majówka

E-sklepy zdają sobie sprawę, że coraz więcej Polaków pozwala sobie na majówkowe wyjazdy. Dlatego sprzedawcy muszą zadbać o utrzymanie odpowiednich obrotów. Kuszą więc wyprzedażami, w czym prym wiodą sklepy z elektroniką. W tym okresie warto również zainteresować się ofertą wirtualnych pośredników wakacyjnych – można upolować świetne okazje na wyjazdy majówkowe czy wakacyjne.

Dzień Dziecka

Tutaj nie trzeba niczego tłumaczyć. Pod koniec maja ruszają specjalne oferty na zabawki, akcesoria dziecięce oraz bilety do parków rozrywki. Krótko po Dniu Dziecka można natomiast zacząć polować na prezent dla Taty.

Wakacje

Okres wielkich wyprzedaży w sklepach internetowych. Polacy masowo wyjeżdżają na wakacje, więc obroty w naturalny sposób spadają. E-sprzedawcy są otwarci na daleko idące obniżanie cen. Szczególnie opłaca się wtedy kupować elektronikę.

Dzień Chłopaka

Nie każdy obchodzi to „święto”, ale dla e-sklepów jest to kolejna okazja, by obniżyć ceny i zwiększyć sprzedaż. W drugiej połowie września warto więc planować zakupy drobnej elektroniki, zegarków oraz galanterii skórzanej.

Halloween

Coraz popularniejsze święto, które w e-handlu oznacza wysyp świetnych okazji. Sklepy testują wówczas potrzeby swoich klientów, co pozwoli im stworzyć jeszcze lepszy oferty za kilka tygodni. Wtedy to wypada…

Black Friday

Największe wydarzenie w handlu i okazja do upolowania prawdziwych okazji w sklepach internetowych. Black Friday obejmuje wszystkie kategorie e-sprzedaży. Jeśli nie kupisz czegoś w „czarny piątek”, możesz poczekać na Cyber Monday, który wypada od razu po czarnopiątkowym weekendzie.

Coraz bliżej święta

Grudzień jest kulminacją całorocznych wyprzedaży. Faktem jest natomiast, że e-sklepy wcale nie są skore do obniżania cen, bo wiedzą, że i tak klienci rzucą się do wydawania pieniędzy. Najlepszych okazji warto szukać przed mikołajkami oraz tuż przed Wigilią.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie